Časté pískání v uších může způsobovat onemocnění zvané Tinnitus

Pískání v uchu v mnohých z nás vyvolává vzpomínku na různé pověry. Někteří věří, že na ně někdo zrovna myslí, jiní nechávají své okolí hádat, ve kterém uchu jim píská. Pokud vám však v uších píská častěji, než je únosné, navštivte raději lékaře. Někdy tento jev bývá spojený s různými formami onemocnění a v některých případech jde o tzv. Tinnitus. Proto byste časté obtíže neměli házet za hlavu, ale raději jim věnovat pozornost.

Problémy mohou přicházet od krční páteře

Jakmile navštívíte svého obvodního lékaře, čekají vás mnohá další vyšetření. Jedním z nich bude také například ORL, aby mohly být vyloučeny některé z příčin. Pokud se vše bude zdát v pořádku, nejspíše vás bude čekat návštěva u fyzioterapeuta. Podobné příznaky totiž přináší i přetížená krční páteř, která o sobě dává vědět právě otravným pískáním v uchu. Přetížení krční páteře nemusí omezovat hybnost, dokonce ani po dlouhý čas způsobovat bolest. Je možné, že se o problémech s horní částí páteře dozvíte právě díky pískání. Taková komplikace může nastat, pokud máte příliš sedavé zaměstnání, špatně se hýbete, chybně posilujete nebo nosíte příliš těžké váhy.

Další příčiny vzniku a řešení problému

Kromě zmíněných příčin se často viní také poslech příliš hlasité hudby, poškození ušních kůstek, neurologické obtíže, zranění v oblasti uší nebo vedlejší účinky léků či přirozené stárnutí.

Pro léčení této nemoci se užívá různých metod. Nejprve budete svěřeni do rukou fyzioterapeuta. Poté se přistupuje k metodám, jako je léčení zvukovou terapií. Tato léčba naučí člověka prostřednictvím příjemných nenápadných zvuků nevnímat Tinnitus a nenechat se s ním omezovat.

Nelze přesně stanovit zvuk, který pacienti ve svých uších slyší. Tinnitus se může velmi lišit. Často se jedná o pískavý nebo šumivý zvuk různé hlasitosti. Lékaři dokáží při vyšetření stanovit, jak hlasitě vám v uších píská a díky získaným poznatkům pak aplikují léčebné metody.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

20
Komentujte

avatar
11 Komentářová vlákna
9 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
19 Autoři komentářů
JosefNikaPetrDandaPavel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Tinitus je v drtivé většině případů zcela neléčitelné onemocnění. Problém spočívá v tom, že až dosud nikdo nezná příčinu vzniku tinitu. Je jich několik. Od nadměrného hluku, přes virozu, hypertenzi, krční páteř, až po stres. Krom samotného tinitu, trpí někteří pacienti tzv. Meniérovou chorobou, která se projevuje závratí, nebo hydropsem kochleárního duktu. Medikace se liší podle druhu onemocnění. Krom vazodilatačních léků, typu Agapurin, nebo Cavinton, se podává Betaserc. Často se také aplikují kortikoidy a to buď intramuskulárně, nebo ve formě infuzí, případně přímo do ucha. Indikovaná je také hyperbarická komora. Z vlastní zkušenosti vím, že až na nepatrné vyjímky, žádný… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Knížecí rada – naučte se tinitus nevnímat. Zkoušel to autor? Kdybych měl hlad nebo žízeň budu se snažit to nevnímat a budu v pohodě, Takové rady jsou víte k čemu….

Danda
Host
Danda

Tinitus mám nějakých dvacet let. Projevuje se neustálým hlasitým pískáním v uších a před pár týdny se přidalo hučení.Od prvopočátku jsem postupně navštívila několik odborníků. Bylo mně nakonec řečeno, naučte se s tím žít. Takže. Skutečně nezbývá, než se s tím naučit žít. Vím o případu slovenského zpěváka, kterého začal taky trápit tinitus a kvůli tomu se přestěhoval do domku u splavu. Znám případ mé sestřenice, která v zoufalství “mlátila” hlavou do zdi. U ní se naštěstí tinitus vytratil. Já mám doma puštěné rádio nebo telku. Když jdu ven na procházku, soustředím se na focení krajiny, pomáhá, když si povídáte… Číst vice »

Nika
Host
Nika

V roce 2007 mě operovali hlasivku a po narkóze mě bolela hlava a od 3.dne mi začalo hučet a pískat v uších. Myslela jsem, že je to přechodný stav. Cca 3 měsíce jsem chodila spát se sluchátky na uších a pouštěla si slabě hudbu, abych mohla usnout. Pak jsem si nějak zvykla. Ale slyším to pořád a navíc jsem začala hůře slyšet, protože neslyším některé zvuky a špatně rozumím lidem, kteří mumlají, mluví ke mně zády nebo z jiné místnosti. Limituje mne to i v práci, jsem prodavačka a není příjemné, když jsem se parkrát zákazníka musela třeba 4x zeptat,… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Mnoho lidí to neví, marně, v zoufalství, běhá po lékařích a užívá léky. Bohužel je v tomto případě taková rada jediná možná.

Josef
Host
Josef

Trápí mně tinitus dlouhá léta a souhlasím s Pavlem přestat ho vnímat.Akorát,když zvýší intenzitu tak si ho začnu uvědomovat.