Dá se zhubnout bez diety? Překvapivě je to jednodušší, než se zdá

Léto je v plném proudu, ale na hubnutí není nikdy pozdě. Ostatně, vylepšovat svou konstituci je vhodné dlouhodobě, nikoliv kvůli nárazovým událostem, jakými je třeba dovolená. Mimo jiné nejste pod časovým presem a nemusíte tak sahat po nejrůznějších dietách, jejichž výsledek je vždy nejistý. Málokdy přitom není vykoupen značným odříkáním a někdy se bohužel negativně projeví na zdravotním stavu dotyčného. Zkrátka a dobře: s dietami je dobré zacházet opatrně, a když to jde, nejlépe se od nich držet dále. Redukovat hmotnost totiž naštěstí lze i bez nich. A je to mnohem příjemnější!

Hubnutí v zásadě není žádná věda, přestože se vám nejrůznější diety budou snažit tvrdit opak. Naštěstí už se od drastických a jednostranných metod postupně upouští a leckdo vám už poradí, že tělo není dobré trápit hlady, přestože to své krátkodobé výsledky nese. Ovšem takto získaná figura v drtivé většině případů nevydrží dlouho, protože je jednoduše nemožné trápit se celý život.

Vím, že jím a vím, co jím

První radou je nejíst zbytečně. Řada lidí si z jídla vytvořila jakýsi zvyk, kterému se věnuje při určité činnosti nebo když je ve stresu. K tomu ale jídlo v žádném případě není určené. Pokud chcete zhubnout, musíte se zbavit zbytečného příjmu potravin. Ačkoliv si mnohde přečtete, že nesmíte mít hlad, není to podle nejnovějších zjištění tak úplně pravda. Naopak se ukazuje jako vhodné jíst tehdy, když hlad máte. Je samozřejmě těžké oddělit hlad a chuť. Pokud toho nejste zpočátku schopní, držte se tradičního schématu pěti jídel denně v přiměřených porcích. V žádném případě ale nejezte neustále.

Vhodný pohyb je základ

Hubnout sice můžete redukcí stravy, ale věřte, že pokud to spojíte s pohybovou činností, půjde vám to výrazně lépe a budete si moct dovolit i vyšší příjem potravin. Základem je přestat být pohodlný a hýbat se v běžném životě. Například nejezdit všude autem nebo hromadnou dopravou, ale třeba kilometr nebo dva jít. V každé budově nemusíte využívat výtah, ale do patra si vyšlápněte po schodech. Jakmile si tělo trochu zvykne se hýbat, můžete zkusit třeba běh nebo plavání, což jsou skvělé sporty k redukci tuků v těle.

Nezapomínejte pít

Kolem pitného režimu se v poslední době rozpoutala živá debata. Pravdou je, že dřívější poučky, které doporučovaly vypít tři nebo čtyři litry vody, už dnes příliš neplatí a naopak se od nich odrazuje. Pokud ale pít přestanete, bude se vám hubnout o poznání hůře. O to větší chuť k jídlu totiž budete mít, a jak už jsme si řekli výše, můžete mít problém ji rozeznat od hladu. Měli byste vypít přibližně 1,5 litru vody čisté vody denně. Pro chuť si do ní můžete přidat trochu citronu. Vyhýbejte se ale slazeným limonádám i průmyslově ochuceným vodám.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na

Doporučujeme

loading...