Dornova metoda aneb účinná pomoc od bolesti

Slyšeli jste již někdy o Dornově metodě? Možná se o tomto termínu prostřednictvím dnešního článku dozvídáte úplně poprvé. Přitom může tato terapie přinést velmi dobré výsledky v boji s bolestí.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda představuje druh jemné manuální terapie. Během ní se obratle a klouby dostanou přesně na milimetr do správné polohy, přičemž nedojde k poškození měkké tkáně v jejich okolí. Možná bychom mohli Dornovu metodu nazvat jistým druhem masáže, při kterém terapeut používá velmi jemné tlaky palce či celé ruky, jde o přirozený a volný pohyb, který nepřekročí práh bolesti. Nutno dodat, že se nejedná o trhané pohyby, takže je metoda naprosto bezpečná a bezbolestná.

Aktivní pohyb pacienta

Při provádění Dornovy metody pracuje jak samotný terapeut, tak i pacient, který je ošetřován. Ten se zapojuje aktivním pohybem vlastního těla, přičemž terapeut palci či dlaní vytváří pohyb v protisměru. S pomocí vytvoření jemného protitlaku na daný obratel dojde k usednutí kloubu na jeho místo, poté terapeut dané místo jemně hladí za pomoci obou rukou a to až ke konci končetin či kostrče – tím zajistí volný pohyb uvolněné energie.

Pro koho je Dornova metoda vhodná?

Dornovu metodu lze doporučit každému, kdo je alespoň částečně mobilní a může tak vynaložit aktivní pohyb. Vsadit na ni může ten, koho trápí bolesti kyčlí, bolesti zad, kolen, kdo má tenisové lokty nebo kdo trpí skoliózou.

Dále může tato metoda pomoci při rozdílné délce dolních končetin, používá se při potížích s čelistmi a pomoci může i při bolestech hlavy, krátkozrakosti, křečových žílách, střevních či žaludečních potížích nebo při vysokém krevním tlaku.

Kombinace s masáží

Dornova metoda se mnohdy kombinuje s Breussovou masáží, která se provádí jako první. Díky této masáži se pacient uklidní, zmírní se jeho psychické napětí a dojde k uvolnění ztuhlého zádového svalstva. Breussova masáž je velmi příjemná a pacienty je hodnocena velice kladně.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

15
Komentujte

avatar
7 Komentářová vlákna
8 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
15 Autoři komentářů
Jindřiška KučerováMartinakasinMilanLaďka Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Martina
Host
Martina

Rozhodně nepodstupujte žádné “rovnání” obratlů do správných poloh, dokud vás neprohlédne lékař, neudělá si RTG, ČT, MRI (dle stavu). Titul z lékařské fakulty není zárukou, že doktor pozná pohmatem skutečné potíže. Pak může ublížit!!

Laďka
Host
Laďka

Dornova masáž úžasně pomáhá naší mopsičce. Má Bechtěrevovu nemoc a nedokázala už ani chodit, vyčurat, ,trpěla obrovskými bolestmi. Naštěstí máme veterinářku, která tuto metodiku ovládá a chodíme už dva roky na masáže a náš pejsek od prvních masáží nejenom opět chodí, ale běhá po schodech, lítá jako čertice. Masáže se jí velice líbí, doslova se na ně těší a má znovu obrovskou radost ze života. Vřele doporučuji lidem i zvířáttkům !!!!!

vera
Host
vera

Jsou i jiné metody. Doporučuji při potížích navštívit ortopeda a na fyzioterapii docházet k odborníkovi, který vystudoval při lékařské fakultě. Ti “odborníci”, kteří sice mají jakýsi certifikát, ale je to např. bývalý ekonom nebo bývalý chemik, mohou taky dost ublížit. Ten pán, jak ta píše o tom poškozeném prstu, stalo se mi to u takové “certifikované odbornice” také. Tak mi “ošetřila” prsty levé ruky, že jsem pak šla na “nápravu” na ortopedickou operaci. NEDOPORUČUJI, bez lékaře – ortopeda a lékaře – fyzioterapeuta – NE.

Milan
Host
Milan

kecy, doktor na člověka ani nesáhne,vyšetří od stolu a pošle na RTG a terapeut si vymyslí 20 návštěv po 400Kč, tož asi tak to nějak funguje

kasin
Host
kasin

Milan: Přesně tak to funguje, BOHUŽEL…. Bohužel máte pravdu, Chemicko-řeznická medicína (dáme vám nějaký jedy, a když vám to nepomůže, tak vám to užízneme) je stále v zajetí dogmat, bludů a dávno překonaných mýtů. Raději si najdeme solidního terapeuta s dobrými referencemi kde sice zaplatíme, ale on alespoň opravdu pomůže. Na rozdíl od Systémáckých doktorů co akorát honí body a Kč na svoje konta (za ty body co si na vás vymyslí…)

Doporučujeme

loading...