Dornova metoda jako účinný prostředek na jakoukoliv bolest

Loading...

Slyšeli jste již někdy o Dornově metodě? Možná se o tomto termínu prostřednictvím dnešního článku dozvídáte úplně poprvé. Přitom může tato terapie přinést velmi dobré výsledky v boji s bolestí.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda představuje druh jemné manuální terapie. Během ní se obratle a klouby dostanou přesně na milimetr do správné polohy, přičemž nedojde k poškození měkké tkáně v jejich okolí. Možná bychom mohli Dornovu metodu nazvat jistým druhem masáže, při kterém terapeut používá velmi jemné tlaky palce či celé ruky, jde o přirozený a volný pohyb, který nepřekročí práh bolesti. Nutno dodat, že se nejedná o trhané pohyby, takže je metoda naprosto bezpečná a bezbolestná.

Aktivní pohyb pacienta

Při provádění Dornovy metody pracuje jak samotný terapeut, tak i pacient, který je ošetřován. Ten se zapojuje aktivním pohybem vlastního těla, přičemž terapeut palci či dlaní vytváří pohyb v protisměru. S pomocí vytvoření jemného protitlaku na daný obratel dojde k usednutí kloubu na jeho místo, poté terapeut dané místo jemně hladí za pomoci obou rukou a to až ke konci končetin či kostrče – tím zajistí volný pohyb uvolněné energie.

Pro koho je Dornova metoda vhodná?

Dornovu metodu lze doporučit každému, kdo je alespoň částečně mobilní a může tak vynaložit aktivní pohyb. Vsadit na ni může ten, koho trápí bolesti kyčlí, bolesti zad, kolen, kdo má tenisové lokty nebo kdo trpí skoliózou.

Dále může tato metoda pomoci při rozdílné délce dolních končetin, používá se při potížích s čelistmi a pomoci může i při bolestech hlavy, krátkozrakosti, křečových žílách, střevních či žaludečních potížích nebo při vysokém krevním tlaku.

Kombinace s masáží

Dornova metoda se mnohdy kombinuje s Breussovou masáží, která se provádí jako první. Díky této masáži se pacient uklidní, zmírní se jeho psychické napětí a dojde k uvolnění ztuhlého zádového svalstva. Breussova masáž je velmi příjemná a pacienty je hodnocena velice kladně.

Foto: Pixabay

Mohlo by vás zajímat

Loading...

3
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
KláraMarcelaBohumil Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Klára
Host

Každý fyzioterapeut má ty ceny nastavené jinak. Já platím za 1 hodinu 600,- Kč, musíte se podívat na ceník přímo ve Vašem městě. Nebo se zkuste zeptat svého obvoďáka, občas můžete dostat doporučení a pak to hradí pojišťovna.
Určitě je vhodné mít ty masáže 2x či 3x za měsíc nějakou dobu, takže pokud si to platíte sami, trošku se to prodraží, ale výsledky jsou znatelné.

Marcela
Host
Marcela

Dobrý den,mám bolesti krční a bederní páteře a kyčle. Dalo by se s tím něco dělat? Kolik masáží je potřeba a kolik stojí? Děkuji za odpověď. Zdravím Marcela

Bohumil
Host
Bohumil

Dobrý den mám bolesti na páteři kyčle a kolena jinak jsem trochu mobilní .Dá se něco s tím dělat
Dornovou metodou když jí tak chválíte a kolik to stojí? děkuji za odpověď Bohumil