Dornova metoda je účinným prostředkem na jakoukoliv bolest

Loading...

Slyšeli jste již někdy o Dornově metodě? Možná se o tomto termínu prostřednictvím dnešního článku dozvídáte úplně poprvé. Přitom může tato terapie přinést velmi dobré výsledky v boji s bolestí.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda představuje druh jemné manuální terapie. Během ní se obratle a klouby dostanou přesně na milimetr do správné polohy, přičemž nedojde k poškození měkké tkáně v jejich okolí. Možná bychom mohli Dornovu metodu nazvat jistým druhem masáže, při kterém terapeut používá velmi jemné tlaky palce či celé ruky, jde o přirozený a volný pohyb, který nepřekročí práh bolesti. Nutno dodat, že se nejedná o trhané pohyby, takže je metoda naprosto bezpečná a bezbolestná.

Aktivní pohyb pacienta

Při provádění Dornovy metody pracuje jak samotný terapeut, tak i pacient, který je ošetřován. Ten se zapojuje aktivním pohybem vlastního těla, přičemž terapeut palci či dlaní vytváří pohyb v protisměru. S pomocí vytvoření jemného protitlaku na daný obratel dojde k usednutí kloubu na jeho místo, poté terapeut dané místo jemně hladí za pomoci obou rukou a to až ke konci končetin či kostrče – tím zajistí volný pohyb uvolněné energie.

Pro koho je Dornova metoda vhodná?

Dornovu metodu lze doporučit každému, kdo je alespoň částečně mobilní a může tak vynaložit aktivní pohyb. Vsadit na ni může ten, koho trápí bolesti kyčlí, bolesti zad, kolen, kdo má tenisové lokty nebo kdo trpí skoliózou.

Dále může tato metoda pomoci při rozdílné délce dolních končetin, používá se při potížích s čelistmi a pomoci může i při bolestech hlavy, krátkozrakosti, křečových žílách, střevních či žaludečních potížích nebo při vysokém krevním tlaku.

Kombinace s masáží

Dornova metoda se mnohdy kombinuje s Breussovou masáží, která se provádí jako první. Díky této masáži se pacient uklidní, zmírní se jeho psychické napětí a dojde k uvolnění ztuhlého zádového svalstva. Breussova masáž je velmi příjemná a pacienty je hodnocena velice kladně.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

5
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
2 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
5 Autoři komentářů
MiladaJosefJurcikovaEvaMartina Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Jurcikova
Host
Jurcikova

Prosím kdo provádí opravdu odbornou Dornovu metodu a kde to je, případně kontakt, zajímá mne hlavně dostupnost ze severní Moravy; děkuji Jurcikova

Josef
Host
Josef

Dobrý den.Můžu Vám pomoci nebo poradit. J.

Milada
Host

Seznam doporučených terapeutů najdete na http://www.dornova-metoda.com

Eva
Host
Eva

Paní Martina má pravdu, sama jsem absolvovala kurs přímo u paní Zuzky Prouzové. I já jsem se ale setkala s několika lidmi, kteří Dornovu metodu provádějí, ale podle svého, tak pozor!

Martina
Host
Martina

Dornova metoda má velice výborné účinky v rukách odborníka, nedoporučuji svěřit se do rukou laika. Lze ji samozřejmě doporučit na spousty problémů, terapeut by s vámi měl vždy rozebrat váš zdravotní stav. Existují i kontraindikace! Co se týká Breussovy masáže jak uvádíte na konci článku, paní Prouzová, která začala v ČR tuto techniku jako první provádět, uvádí, že je to odměna za provednou DM. Může se provádět i samostatně, ale ještě jsem neslyšela o tom, že by se prováděla před aplikací DM. Cituji z její knihy .” Breussova masáž je přímá masáž páteře, proto se s DM výborně doplňuje. Aplikuje… Číst vice »