Ibalgin má nové složení. Kvůli němu je pro část lidí nepoživatelný

Loading...

Ibalgin je lék hojně aplikovaný v případech bolesti hlavy, zad, zubů a při vypuknutí migrény. Nyní má Ibalgin nové složení, díky němuž jej někteří lidé nemohou konzumovat, někteří s opatrností a jiní raději vůbec. Ibalgin 200, 200 mg, tbl, flm a Ibalgin 400, 400 nyní obsahují laktózu.

Kdo by Ibalgin neměl brát?

Pro mnohé pacienty se nic nemění a Ibalgin brát mohou, jiní by se mu ale měli vyhnout. Vyvarovat konzumaci Ibalginu by se měli lidé s vzácným dědičným problémem intolerancí galaktózy, nedostatkem laktázy a děti s alergií na bílkoviny kravského mléka, které může laktóza v určitém množství obsahovat.

Srovnání složení:

  • Původní složení pomocných látek – kukuřičný škrob, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ C), kyselina stearová, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý
  • Nové složení pomocných látek – monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý

Proč změna?

Důvodem změny ve složení je ten, že se výroba Ibalginu přestěhovala do Maďarska. To souvisí s prodejem jeho původního výrobce Zentiva americkému investorovi. Pro lék se tedy muselo najít nové výrobní místo, kterým je nyní výrobní závod Sanofi. Tento závod už nějakou dobu vyrábí přípravek podobný Ibalginu, ale s malým množstvím laktózy. Informace o novém složení budou napsány na krabičkách a v příbalových letácích. Rovněž vám o novém složení při koupi Ibalginu sdělí informace daný lékárník.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

56
Komentujte

avatar
17 Komentářová vlákna
39 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
45 Autoři komentářů
PavlarealistaJaroslavLeonaRadomír Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Jaroslav
Host

Proc tato zmena, jsme na neco zvykli, Nemuze se vyrabet u nas proc……

Radomír
Host

euvěřitelný humus !!!!