Ibalgin má nové složení. Kvůli němu je pro část lidí nepoživatelný

Loading...

Ibalgin je lék hojně aplikovaný v případech bolesti hlavy, zad, zubů a při vypuknutí migrény. Nyní má Ibalgin nové složení, díky němuž jej někteří lidé nemohou konzumovat, někteří s opatrností a jiní raději vůbec. Ibalgin 200, 200 mg, tbl, flm a Ibalgin 400, 400 nyní obsahují laktózu.

Kdo by Ibalgin neměl brát?

Pro mnohé pacienty se nic nemění a Ibalgin brát mohou, jiní by se mu ale měli vyhnout. Vyvarovat konzumaci Ibalginu by se měli lidé s vzácným dědičným problémem intolerancí galaktózy, nedostatkem laktázy a děti s alergií na bílkoviny kravského mléka, které může laktóza v určitém množství obsahovat.

Srovnání složení:

  • Původní složení pomocných látek – kukuřičný škrob, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ C), kyselina stearová, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý
  • Nové složení pomocných látek – monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý

Proč změna?

Důvodem změny ve složení je ten, že se výroba Ibalginu přestěhovala do Maďarska. To souvisí s prodejem jeho původního výrobce Zentiva americkému investorovi. Pro lék se tedy muselo najít nové výrobní místo, kterým je nyní výrobní závod Sanofi. Tento závod už nějakou dobu vyrábí přípravek podobný Ibalginu, ale s malým množstvím laktózy. Informace o novém složení budou napsány na krabičkách a v příbalových letácích. Rovněž vám o novém složení při koupi Ibalginu sdělí informace daný lékárník.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

56
Komentujte

avatar
17 Komentářová vlákna
39 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
45 Autoři komentářů
PavlarealistaJaroslavLeonaRadomír Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
vera
Host
vera

V žisvotě jsem to nepolkla a nepolknu. Bolestem je třeba předcházet a taky něco vydržet, ale vím, že zdravotní sestra Ibalgin dávala i svým dětem.

realista
Host
realista

až vám uříznou nohu, tak budeteplykat jak divá :-)))

UcenGRz
Host

Jen tak dal, nsaid by mely byt na predpis… kdyz vidim jak to zneuzivaji… kolrga brrr fenne dve 400 aby ho nezacala bolet hlava… Pritom plno lidem by pomohl treba horcik citrat, chelat.. bohuzel lekarny nabizeji oxidy s mizernou vstrebatelnosti. NSAID by meli byt na predpis.. pripadne by mely rovnou obsahovat hepaprotektikum, jatrum jiste neprospivaji. A kdo uziva leky svevolne vesmes ma sklony k alkoholu..

funakva
Host
funakva

tak to nevíte co jsou bolesti hlavy při migréně

Ondřej Kozel
Host

Hepaprotetikum by mohlo být řešením, ale je zde otázka kontraindikace s účinnou látkou paracetamolum, případně jinou v závislosti na daném léčivu.

JKnl
Host
JKnl

To musí být ještě něco dalšího, žádnou alergii nemám a nový ibalgin je pro mě stejně nepoživatelný jako acylpyrin… Tak se pochlubte jaké další vylepšení nový recept obsahuje

Ondřej Kozel
Host

Pokud je tomu tak, jak píšete, tak se u vás nejspíše jedná o zvýšenou citlivost na některou z obsažených látek. u Acilpirinu to asi bude paracetamol. V Ibalginu je chemicky téměř totožná účinná látka.

Ondřej C.
Host
Ondřej C.

Dovolím si uvést na pravou míru. Lék Acylpirin obsahuje účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou. Účinná látka paracetamol zde obsažena není. Paracetamol je obsažen v lécích Paralen, Panadol, Parapyrex.

Já Taky
Host
Já Taky

@Ondřej Kozel Není to acilpirin, ale acylpyrin a jeho účinná látka není paracetamol, ale kyselina acetylsalyciová. https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_acetylsalicylov%C3%A1

Ondřej Kozel
Host

Děkuji za poznámku.

Já Taky
Host
Já Taky

acetylsalicylová 🙂

Ondřej C.
Host
Ondřej C.

V jakém smyslu je pro Vás lék nepoživatelný? Respektive jaké potíže pociťujete? Cca 20% pacientů prokazuje zkříženou senzitivitu na acetylsalicylovou kyselinu a léky ze skupiny NSAIDs (nesteroidní protizánětlivé léky). Takže Vaše potíže mohou být objektivní. Ale záleží, co konkrétně Vám Acylpirin popř Ibalgin způsobují. S pozdravem Ondřej

bob
Host
bob

a hlavne levnejsi slozeni

Jana Barczi
Host
Jana Barczi

jiné složení a stejné jméno? Neměl by to být podvod?

pepa
Host
pepa

jaký podvod? účinná láka je stejná, ale změnili se ty podpůzné, to cos napsAl v dnešní době píše 9 lidí z 10, ve smyslu nic o tom nevím, nerozumim tomu, ale “vím” co a jak by mělo bát

Pavel
Host
Pavel

Podvod jako vše v tomto zřízení.

jenda
Host
jenda

Jako ex soudruh jste e na zavedení podílel-rozkradením pomocí “privatizace”
a tuneláže.

David
Host

OMG ty jsi tak tupá….

sookie
Host
sookie

Ne, proč? Změna složení nepřišla v účinné látce, ale jen v pomocné, a navíc ho už nedělá Zentiva, ale Sanofi. Takže se může jmenovat, jak chce, podvod to není a nebude.

Ornyl
Host
Ornyl

Jedná se o pmocné látky a ne o ty účinné léčivé, takže asi těžko…

Ondřej Kozel
Host

Přesně tak. Došlo pouze ke změně podpůrných, nosných látek. Ibuprofen(ibuprofenum-methylpropyl)fenyl]propanová kyselina)pořád zůstal.

Pavel
Host
Pavel

žijeme v demokratickém světě a zde je lež krádež podvod a zbohatnutí na úkor druhého povoleno – tento systém je postaven na tom že jeden okrádá druhého to je základ kapitalismu

jenda
Host
jenda

jo-jo..je to tak…Zatím co v komunismu je to naprosto obráceně.
Tam druhý okrádá toho prvního.

Petr H.
Host
Petr H.

no jo…..dvojí kvalita pod stejným názvem :DDD tak to by mělo být téma minimálně na dalších 14 dní ve všech zprávách 😉

pavlína
Host
pavlína

Tady v tý banánový republice je to fuk

DUBAY
Host
DUBAY

SEĎTE prosím klidně na těch banánech a nevťte se ! Plšíte opice .

Ondřej Kozel
Host

Původní receptura Zentiva byla prodána jinému výrobci, Sanofi. Pokud ve smlouvě není VÝSLOVNĚ uvedeno, že nový vlastník NESMÍ měnit recepturu, tak se o podvod nejedná. Jiné by to bylo v případě, že by dané léčivo pod stejným názvem vyráběli dva subjekty. Podvodu by se dopouštěl ten, který by dané bez originální licence pod stejným názvem a s jiným složením.

Jan
Host
Jan

Účinná látka se nemění. Jenom pomocné látky, takže to asi podvod není.

Druhá věc je, že smyslem změny pomocných látek by mělo být jednoznačně zlepšení tolerance, účinnosti, či okruhu pacientů. Pokud změna receptury nekompenzuje nějaký problém té minulé (což nevypadá), je to rozhodně krok zpět!

Vera
Host
Vera

Samozřejmě že měl! Těch podvodů na nás je na každém kroku, tady nás na to aspoň upozornil. To je jako např. s |Jarischem. Vždycky se používal na oči, tak jsem si na to po X letech vzpomněla a místo předražených kapek na suché oči jsem si tentokrát koupila Jarischovou vodu. Po pár dnech jsem měla oči červené, pálící, slzící a protože musím řídit auto a pořádně jsem ani neviděla, vzala jsem půllitrovou sklenici (menší totiž k prodeji neměli) Jarischové vody a šla do lékárny MAX se zeptat, co mi to dali. Prý “co jsem chtěla- Jarisch”. Nechápala jsem, proč mi… Číst vice »

Leona
Host
Leona

Jarischova voda do očí? To slyším poprvé. Vím, že se dává na omývání citlivé pleti. Aspoň takto mi to kožní lékařka předepsala před 20lety.

Pavla
Host
Pavla

Jarisch může být s parabeny i bez, oboje je správné a odpovídá legislativě. Rozhodně nepatří a nikdy nepatřil do očí! Možná si pletete s borovou vodou? Ta má podobné složení a pokud je sterilní, do očí lze…