Kohoutková voda není příliš zdravá. Rozhodující je množství chlóru, které obsahuje

Loading...

Chlorovaná voda není pro naše zdraví kdovíjakým přínosem. Zatímco v některých domácnostech je voda tekoucí z kohoutku více chlorovaná, jinde přítomný chlor obyvatelé domácnosti až tolik necítí. Voda, kterou si čepujeme každý den z kohoutku, by v ideálním případě neměla přesahovat více jak 0,3 mg chlóru na 1 litr. Bohužel ne vždy je tomu skutečně tak a množství chloru na jeden litr vody je tak kolikrát nad limitem…

V čem je chlorovaná voda tak špatná?

Možná jsme vás teď zaskočili, protože jste si až do této chvíle mysleli, že když vám voda doma teče z kohoutku, nepředstavuje pro vás žádnou hrozbu. Nezoufejte si, tohoto přesvědčení se drží většina lidí, protože když je něco volně dostupné a mají to doma všichni, tak to přeci musí být v pořádku. Jenže ne, nemusí.

Dlouhodobé pití nadměrně chlorované vody může způsobit celou řadu zdravotních obtíží. Jako příklad můžeme uvést například vznik astma nebo alergií, objevit se mohou kožní problémy, dýchací potíže a v tom nejhorším případě se pak může jednat i o rakovinu močového měchýře. Nejčastějším nežádoucím jevem, který se pojí k užívání chlorované vody, jednoznačně patří osteoporóza, což je stav, při kterém chlor vytěsňuje z těla jód a tím pádem poškozuje štítnou žlázu. V důsledku toho tělo po určité době nedokáže kvalitně zpracovávat vápník, díky čemuž vzniká osteoporóza.

Dá se chlorovaná voda nějak “vyčistit”?

Na tuhle otázku se možná právě teď ptáte i vy. Zajímá vás, jestli se dá chlor, který je v pitné vodě nedílnou součástí, nějakým způsobem odstranit. A odpověď? Lze to!

První variantou je pití odstáté vody, kterou si nalijete třeba do sklenice a necháte ji pár minut stát, přičemž chlor z vody vyprchá. Další metodou je používání speciálních konvic s filtrem, který má za úkol chlor přefiltrovat a vám dále nabídnout pouze čistou vodu. Do třetice všeho dobrého lze vsadit i na převařování vody, což je ale poměrně zdlouhavé, protože pak musíte čekat, než voda vychladne.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

2
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
2 Autoři komentářů
Karel Haniel, Energetické léčeníkasin Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
kasin
Host
kasin

S uvedeným chlorem je to kapánek složitější: Převařením či odstátím vody sice vyprchá, ale problémem jsou tzv. rezidua provázející chlor od počátku celým řetězcem jeho výroby, a tyto nebezpečné škodliviny ve vodě zůstávají a působí mnoho zdravotních problémů . . . .

Karel Haniel, Energetické léčení
Host
Karel Haniel, Energetické léčení

Kasin: Jasně, třeba Hg (rtuť, jedna z nejjedovatějších látek na planetě!) NaOH; KOH (Hydroxidy) a mnoho dalších krevních, nervových jedů, žíravin, Cancer/RAK atp. Závěr: voda z vodovodu není vůbec nic dobrého! Balená lahvová voda také obsahuje chemikálie uvolňující se z plastu lahví. Co s tím? IDEÁLNÍ je mít doma (máte-li pozemek) hlubinný vrt, nebo alespoň dobrou studnu, tu ovšem bych pravidelně sledoval zda není znečišťována. Karel Haniel, Energetické léčení