Ledviny se snadno znečistí. Obnova jejich správné funkce je snadná

Loading...

Snížená funkce ledvin se mimo jiné může projevit například lámavosti nehtů, ženy mohou potrápit problémy s menstruačním cyklem a výjimkou nejsou ani nevzhledné kruhy pod očima. Jak se proti tomuto stavu bránit?

Očista ledvin za 7 dní

Úkolem ledvin je přefiltrovat cca 1500 litrů krve. Té ledvinami každou minutu proteče více nežli jeden litr. Ledviny tak z krve odstraňují veškeré přirozené i nepřirozené nečistoty, proto je velmi důležité, aby fungovaly správně. Pokud je funkce ledvin snížená, může se to projevit na vašem fyzickém i psychickém stavu.

Sedmidenní očista ledvin je proto skvělým způsobem, jak tyto orgány udržet v dobré kondici a postarat se o to, že budou fungovat tak, jak fungovat mají. V tomto případě ale nebude stačit pouze omezit alkohol či kávu, chcete-li své ledviny zbavit všeho škodlivého, musíte se očistě věnovat do hloubky.

Co během sedmidenní očisty jíst?

Během sedmidenní očisty byste se měli vyhnout veškerým potravinám s kyselou podstatou – do této kategorie můžeme zařadit například mléčné výrobky těstoviny nebo maso. Váš jídelníček by měl být postaven na zásaditých přírodních surovinách – doporučit vám můžeme rajčata, květák, banány, fazole nebo mango.

Dejte si pozor na sůl

V dnešní době je nadměrná konzumace soli bohužel poměrně častým problémem, který se možná týká i vás. Jak je ale známo, sůl v našem těle zadržuje vodu a může mít za následek i jiné zdravotní obtíže. Během detoxikace je proto potřeba, abyste příjem soli omezili co možná nejvíce – denní příjem soli by proto neměl být vyšší než 3 gramy.

Ledvinový čaj z devatero bylin

Sedmidenní očistu můžete podpořit i pitím ledvinového čaje z devatero bylin, na který sázely již naše babičky. Dovolíme si vás ale upozornit, že tento čaj není zrovna kdovíjakou chuťovkou, nicméně podporuje prokrvení a dokáže stabilizovat minerální prostředí v ledvinách.

Součástí ledvinové čaje z devatero bylin by měl být: list břízy, přeslička, zlatobýl, květ černého bezu, brusinkové listy, libečkový kořen, truskavec, průtržník a vřesová nať.

Foto: Freepik

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na