Malátnost nepodceňujte. Mozková mlha může být vážným stavem

Loading...

Termín mozková mlha sice není většině lidí až tak známý, zkušenosti s ním přitom má mnoho z nás. Jedná se o stav, při kterém se cítíme malátní a otupělí. Pokud trpíte mozkovou mlhou, máte problémy s koncentrací i zhoršenou pamětí.

Co je mozková mlha?

Jak jsme již napsali v úvodu článku, mozková mlha je stav, během kterého pociťujete malátnost a otupělost, zhoršuje se vaše paměť, dělá vám problém se soustředit a celkově jste podráždění zpomalení. Tento stav ještě může doprovázet nepříjemný tlak v oblasti zátylku.

Dá se mozkové mlhy zbavit?

Už jen z popisu je každému zřejmé, že mozková mlha není nic, v čem bychom chtěli dobrovolně setrvávat nebo čemu bychom se chtěli vědomě vystavovat. Proto pro vás máme několik tipů, díky kterým se dá mozkové mlze předcházet a celkově oživit mysl.

Tip první: snažte se vyhnout stresu

Uvědomujeme si, že nestresovat se v současné době, kdy toho máme každý na svých bedrech tolik, že kolikrát ani nevíme, co udělat dříve, může být nadlidský úkol. Přesto je právě nadměrné množství stresu jedním z důvodů, proč se tento stav vyskytuje. Ve svém vlastním zájmu se proto snažte stresovat jen minimálně.

Tip druhý: dopřejte si hodně spánku

Jasně, ne všichni si můžeme dovolit vyspávat každý den třeba 10 hodin, což je podle odborníků pro dospělého člověka stejně až příliš. Obecně se doporučuje 7-8 hodin kvalitního spánku, což je číslo, kterého byste se měli snažit držet a takto dlouhý spánek si naordinovat ideálně každý den.

Tip třetí: odpočiňte si od internetu

Internet a sociální sítě tak nějak patří k našemu současnému životnímu stylu, měli byste ale vědět, že pokud jste tzv. online, váš mozek se neustále něčím zaměstnává, dostává pořád nové a nové podněty, takže se nelze čemu divit, že jakmile se doslova přehltí informacemi, začne je nějakým způsobem zpracovávat a tím pádem se jeho činnost zpomalí. Někdy prostě není na škodu jednoduše vypnout.

Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit

Loading...

4
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
2 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
MichalMiladajiri Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Michal
Host
Michal

Hlavním “majitely” mozkové mlhy,byli,jsou a budou-čeští komunisté !!!! Největší zabedněnci od dob nacistů !!!

jiri
Host
jiri

Normální tip. Nechte se vyšetřit u odborníka na chronické infekce.

Milada
Host
Milada

Souhas.Candida albigans,chlamidie a pod..Jsou to skrytí žrouti vitality.

Milada
Host
Milada

chlamydie