Migréna může být nesnesitelná. Jak se bolesti hlavy zbavit za pár minut?

Migrénou občas trpí každý z nás. Není to jen pouhá bolest hlavy, jak se mnozí domnívají, ale jedná se o velice staré chronické onemocnění, které se projevuje nejen bolestí hlavy (většinou se jedná o návaly šílené bolesti), ale také jde s bolestí hlavy ruku v ruce i nevolnost, nucení zvracení,  zvracení nebo také světloplachost. Nejčastěji trpí migrénami ženy, a to ve všech věkových kategoriích. Migrény totiž často doprovází první den menstruace. Ovšem ženy nejsou jediné, které může migréna dostihnout. Podle lékařů mají problém s migrénami lidé ve věku od třiceti do čtyřiceti let.

I když se nejčastěji migrény objevují u žen během menstruace, menstruace ani zdaleka není příčinou zmiňovaného chronického onemocnění. Ani samotní odborníci si nejsou příčinami jisti. Na vzniku migrény se může podílet například náhlá změna v nervovém systému, ale není vyloučené, že spouštěcími faktory mohou být i vlivy venkovního nebo vnějšího prostředí.

Důležitější, než jsou příčiny vzniku migrény, je vědět, jak s migrénou zatočit, a to co nejdříve. Prášky na bolest hlavy jsou sice účinné, ale mnohdy nezabírají během pár minut. Co nás tedy během pár minut zbaví ukrutné bolesti a nutkání zvracení?

Způsobte tělu teplotní šok

Pokud se probudíte s migrénou nebo pokud vás migréna postihne během dne, způsobte tělu teplotní šok. Nepotřebujete k tomu žádné vymoženosti ani vynálezy, postačíte si s lavorem, jenž je plný horké až vroucí vody, a s mraženou zeleninou. Teplotní šok vyvoláte tak, když ve stejnou chvíli namočíte nohy do horké vody a mraženou zeleninu položíte na zátylek hlavy. Tělo během šoku vypustí migrénu z těla.

Zkuste to s bylinkami

Samozřejmě nesmíme zapomínat na bylinky, které si poradí snad s každou bolestí či nemocí. Stačí si z nich udělat čaj nebo odvar a už po prvním vypitém hrníčku nemoc poleví. Na migrénu se doporučuje máta, která je známá tím, že zmírňuje bolest hlavy. V minulosti se však osvědčila i řimbaba obecná, kterou můžete znát také jako kopretinu řimbaba.

V případě prevence pijte například čaj ze zázračné levandule.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Ilona Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Ilona
Host
Ilona

To je sice hezke,co se tu pise,ale dost mimo..migreny mam od 20ti,zrejme i genetika a po klistove encefalitide tak jeste 10 let pote..bylinky,bezne leky proti bolesti absolutne na nic ..max.leky primo na migrenu,ktere silne zatezuji srdce..migreny jsem mela bezne 3 dny,bolest ve dne v noci stejna,zvraceni,citlivost na svetlo..i 3krat do mesice..tak ze vtipy o migrene od chlapu mam nejradsi..nakopat do prde…

Loading...