Nymfomanie není vzrušující. Jde o vážnou psychickou poruchu

Nymfomanie možná mnohým připadá vzrušující nebo nijak extra život nekomplikující. Není tomu tak. Jde o opravdu velmi nepříjemnou a nebezpečnou nemoc. Nymfomanka  je snem mnoha mužů – neustálá chuť na sex, dostatek sexu. S nymfomanií je to ale trošku jinak, aneb když se z radosti stává teror a vy se z pohádky probudíte.

Z pohádky do životního teroru

Nymfomanie se v odborných sférách nazývá hypersexualitou a často je spojována s hormony. Hlavní roli hrají hormony: serotonin, dopamin a norepinefrin. Nymfomanie se neprojevuje jen v těle ženy. Z části jde o nemoc mysli. Postižená prožívá velmi intenzivní chtíč, ze kterého se po chvíli stane duševní choroba a posedlost. Dotyčná poté prožívá nesnesitelný chtíč, přinášející na místo radosti a lásky teror. Muži si myslí, že jde o splněný sen, ale žena v podstatě přestává fungovat v běžném životě, nutí k tomu i partnera a následně jej podvádí. K tomu si přičtěte posedlost pornografií jako bonus. Kdo z vás tohle chce?

Spojitost bipolární poruchou

Bipolární porucha je duševní onemocnění a vypadá tak, že se člověk potýká s výkyvy od těžkých depresí až po extrémní formy štěstí a radosti, k čemuž dochází prudce a nečekaně. Z těchto projevů často může plynou i hypersexualita. Tato dvě onemocnění se tedy nemusí nutně doprovázet, ale určitá spojitost tam je.

Traumatický pohlavní akt a demence jako možné spouštěče

Sexuální zneužití je velmi traumatizující událostí, převážně spojená s absencí nebo strachem z jakéhokoliv kontaktu s opačným pohlavím. Může to být i naopak. Oběť může nacházet svojí ztracenou sílu v pokoušení se o intimní styk za každou cenu. Z toho se ale může stát vyhrocená duševní nemoc a posedlost chtíčem. Navíc byla odhalena spojitost hypersexuality a stařecké demence. Zní to sice divně, ale je však nepopiratelné, že lidé trpící demencí se často chovají sexuálně nevhodně.

Historie v Řecku 

Slovo nymfomanie má význam v historii, sahá totiž až do řecké mytologie. Jako nymfa byla označována dívka, skrývající se v divoké přírodě jako divoženka. Mania znamená velké vzrušení a nadšení. Doslovný překlad tedy může znít “nadměrně vzrušená divoženka ne jen v přírodě”.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Radek Chlup

Externí autor magazínu AAzdraví.cz.

2
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
2 Autoři komentářů
JuraKarel IV Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Jura
Host
Jura

Opravdu to nejni žádný med, dvakrát denně v pracovní dny někdy třikrát a pokud je volný den je třikrát minimum. Nymfomanka za manželku? Přesně na to sedí heslo, buďte opatrní co si přejete mohlo by se vám to splnit.

Karel IV
Host
Karel IV

nymfomanka s úředníkem je v poho

Doporučujeme

loading...