Příznaky zanícené prostaty. Řešte je včas, ať se nestane chronickou

Loading...

Pokud máte podezření na zánět prostaty, nechte se určitě vyšetřit. Většinou to začíná problémy s močením. Současně se podívejte, jak v tu chvíli postupovat a udržet si správnou funkci prostaty. Toto časté onemocnění vyžaduje disciplínu.

Ženy často trápí zánět močového měchýře i gynekologické záněty, muže zase zlobí zánět prostaty. Rozlišujeme dvě základní formy zánětu prostaty, akutní a chronickou. Akutní zánět prostaty je bakteriálního původu, chronický zánět vzniká při prochladnutí a nezdravým životním stylem.

Příznaky zánětu prostaty

  • bolestivé močení
  • potíže při močení
  • časté nucení na malou
  • výtok z močové trubice
  • tupá bolest v hrázi
  • bolest hluboko v podbřišku
  • bolest při sezení
  • bolesti svalů a kloubů
  • nadměrná únava
  • vysoká horečka

Vyhněte se alkoholu

V první řadě omezte konzumaci alkoholu a dejte si pauzu od jakýchkoliv alkoholických nápojů. Vyměňte ji za dostatečné množství obyčejné, čisté a neperlivé vody, aby se vám tělo důkladně a přirozeně pročistilo. Denně dbejte na dostatečnou hydrataci.

Omezte kyselé a kořeněné pokrmy

Správné funkci prostaty neprospívají kyselá a kořeněná jídla, která dráždí močové ústrojí, přispívají ke vzniku zánětu prostaty a zhoršují jeho průběh. Raději je na nějakou chvíli vysaďte. Stejné je to i s nadmírou cukru.

Méně kofeinu

Omezte příjem kofeinových nápojů v podobě kávy, čaje, coly, ale i energetických a iontových nápojů. S jejich konzumací se vám léčba zánětu pěkně protáhne a možná nebude ani úspěšná.

Odložte kolo i motorku

Vyhýbejte se sportům, které by mohly potíže s prostatou ještě zhoršit, například cyklistice. Patří sem jízda na klasickém kole, rotopedu, na motorce, ale i jízda na koni. Vnitřním orgánům neprospívají a prostatě dvojnásob. Zvolte raději jiný sport.

Zapojte bylinky, minerály a doplňky stravy

Saw palmetto, kopřiva dvoudomá a zinek představují pomocníky, kteří příznivě působí na správnou funkci prostaty. Pozitivně ovlivňují mužské pohlavní hormony a navíc působí i protizánětlivě. Vyzkoušet můžete další doplňky stravy, které udržují prostatu ve správné kondici, mají močopudný a dezinfekční účinek a jsou prevencí zánětů.

Vsaďte na častější ejakulaci

Vhodná je častější ejakulace, která působí na prostatu blahodárným účinkem. Při každé ejakulaci totiž prostata vyprodukuje sekret, díky kterému se sama přirozeně pročistí. Nemusíte se proto vzdát sexu, který je v tomto případě léčbou.

Při akutním zánětu dodržujte klid

Akutní zánět vyžaduje klid, proto raději zůstaňte v posteli. Nemusíte sice celý den proležet, ale není možné se přepínat. Musíte chodit brzy spát, dostatečně odpočívat a zánět pořádně vyléčit. Každá indispozice chce čas pro zlepšení.

Foto: Pixabay

Mohlo by vás zajímat

Loading...

3
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
NatanORSIPetr Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
ORSI
Host

Hned vedle článku najednou vyskočila reklama na Prostalex. Co k tomu dodat? A žádný sport který tlačí na prostatu neprovozovat? právě to prokrvování odvádí látky které způsobují zduření.
Celý život nás jen matlaj co je a co není zdravé, hlavně žerme přípravky a chodme k doktorovy.
Když vás nic nebolí a nemáte ke svému věku větší potíž tak máte aspoň cholesterol a hypertenzi.

Natan
Host
Natan

Tak tak. Každý solidní doktor vám řekne že všechny ty předražené sračky typu Prostamol a spol jsou vyhozené peníze.

Petr
Host
Petr

Vsaďte načastější ejakulaci.
To se lehko řekne, ale když muže trápí prostata, tak už má obvykle ženu ve věku, kdy z “třikrát denně” není zrovna nadšená. A také sám je ve věku, kdy “samolož” (samohana masturbace) tolik nebaví.
A teď babo (webová stránko) raď!