Co provede marihuana s mozkem a psychikou? Následky kouření po letech

Loading...

Marihuana je podle některých lidí nebezpečná droga, u jiných neškodný prostředek k dosažení dobré nálady a současně i lék na některé neduhy. Používá se na úlevu od příznaků u AIDS, rakoviny, artritidy, epilepsie i roztroušené sklerózy. Spor se vede dlouhá léta mezi jejími zastánci a odpůrci.

Poškození paměti

Pravidelní kuřáci marihuany trpí poruchami pozornosti, mají potíže s pamětí a s procesem myšlení. To je prokázáno mnoha studiemi. Jsou patrné i negativní změny na EKG. Po vysazení drogy se stav může vrátit do normálu. Člověk závislý na marihuaně je přesvědčen o hlubším vhledu do podstaty světa. Má sklony k nesmyslným myšlenkovým pochodům, agresivitě, paranoie a schizofrenii. Často trpí halucinacemi.

Nebezpečí infarktu

Vykouření jednoho „jointa“ 4x zvyšuje riziko infarktu. Konzumace marihuany zvyšuje hladinu apolipoproteinu C-III v krvi. Ten v lidském organismu zabraňuje rozkládat v krvi tuk pomocí enzymů. To vede k ucpání cév.

Hormonální nerovnováha

Opakovaná vyšetření konsumentů marihuany dokládají snížení imunity a zvýšené riziko onemocnění rakovinou. Muži mají sníženou produkci i koncentraci mužského pohlavního hormonu testosteronu v krvi. Ženy mají naopak jeho koncentraci zvýšenou. U obou pohlaví se snižuje chuť na sex.

Poškození plic

Kouření marihuany vede k závažným plicním onemocněním, jako rakovina plic. Kouř z konopí totiž obsahuje mnohem vyšší koncentrace rakovinotvorných benzantracenů a benzpyrenů než cigarety. Dostanete do plic 3x více dehtu.

Cigarety versus marihuana

Při výzkumu 339 dobrovolníků byly vytvořeny 4 skupiny. Kuřáci cigaret, kuřáci marihuany, kuřáci obojího a nekuřáci. Kuřáci marihuany při testech trpěli dušností, kašlem, bolestí na prsou a zvýšenou produkci hlenu. Marihuana redukovala množství plicních sklípků odpovídajících za výměnu plynů v plicích. Jeden joint se při poškození dýchacích cest vyrovná 3 až 5 cigaretám. Jointy obvykle nemají filtry a dosahují mnohem vyšší teploty. Inhalují se déle a kouř jde hlouběji než tabákový.

Kombinace cigaret a marihuany

Cigarety konzumenti obvykle kouří v mnohem vyšším počtu než jointy. Nejhorší je kombinace cigaret i konopí. Kanadský výzkum prokázal, že jsou pak plíce náchylnější k rakovině dokonce 18x více než u nekuřáků. U klasických kuřáků je riziko jen 2,5 x vyšší. Řadíme sem vznik rakoviny hltanu nebo jícnu.

Nebezpečné procento THC

Ve vyšlechtěných druzích marihuany je až 30 % THC. V divokém konopí je zpravidla jen 1 %. Rostoucí účinnost marihuany je znepokojující, protože zvyšuje riziko spouštění změn v mozku, včetně jeho psychického poškození, které může být při takových dávkách nevratné.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

148
Komentujte

avatar
67 Komentářová vlákna
81 Odpovědi ve vlákně
3 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
110 Autoři komentářů
DanLubanLenkaLukeeeKalíše-k Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
E.T.
Host
E.T.

Běšte s těma výskumama už někam hulím trávu už třicet let a byl jsem na kompletním vyšetření a jen zvýšený tlak protože je mi 50let,srce jako zvon,krev v pořádku,prostě mi vůbec nic není,mám vědší chuť na sex i věčí výdrž,tak jsem asi mutant

Dana
Host
Dana

Petře, mě nezbývá, než s Vámi souhlasit. Vše něčemu pomáhá, i škodí. Vždyť i na léky je závislost a lékaři je předepisují. A mnohým pacientům nic jiného nezbývá, pokud chtějí žít. A návyk a závislost vzniká na vše, když se to přehání. I na práci 🙂

AAABBB
Host
AAABBB

Moc zábavné zejména od lidi kteří o tomto tématu nevědí nic ale dost o tom slyšeli bohužel jen od lidí co o tom zase jenom slyseli. A pokud jde o skoro mimozemské zazitky které zde čtu myslím že by to chtěla zažít většina lidí co marihuanu užívá ale takhle to prostě nefunguje ale pobavil jsem se děkuji.

Hostina
Host
Hostina

Měla jsem syna který v 16 letech začal kouřit marihuanu,..chytil se špatné party v učení a posléze v práci.
Byl to hodný kluk který měl plány, po nějakém čase jsme pozorovali jak začíná být netečný jak k nám, tak k celému životu.Jednoho dne se nám svěřil ze slyší hlasy a od té doby se jak jemu,tak nám zhroutil život.Měsíce na psychiatrii, měsíce beznaděje ,byl tak zoufaly až si sáhl na život. Teď to bude 6 let co nezvládl v paranoidnich depresich žít .
Přestaňte se zastávat kouření marihuany,jestli máte ještě čas.

richard
Host
richard

amen 🙂
nepsala jste to taky zhulena???????

E.T.
Host
E.T.

V 16 letech je člověk ve vývinu,mně to syna taky změnilo,hulím léta a mé druhé dítě je super.Podle toho co píšete určitě nato pil alkohol,je možné že i jiné drogy.Já vím že za všechno může výchova určitě né drogy to je výmluva.

Miro Semecky
Host

Konzumenti marihuany jsou agresivní?
No když to říkáte 🤣🤣🤣

Oliver
Host
Oliver

Pokud seš zvyklej na dejme tomu 1-5 normálních JOINTU denně tak neříkám nic ale mám spolubydlícího kterej vyhulí 10 gramů denně a měl bys ho vidět když náhodou nemá co ubalit..Přehodnotil bys jestli sou kuřáci marihuany agresivní nebo ne..

MiM
Host
MiM

Ano, protoze z marianky se neplati spotrebi dan a DPH.

dee
Host
dee

a pry nemaji chut na sex

Petr
Host
Petr

Nemám rád články tohoto typu. Takové se zaměří pouze na jednu věc a zkritizují ji do mrtě. Cigarety dělají rakovinu – závislost na nikotinu. Káva – závislost na kofeinu. Alkohol – tzv. legitimní droga a závislost. Čokoláda – závislost u které prokázali i škodlivé psychické účinky (wow už googlíte? 🙂 ). Prostě všechno je v podstatě špatně a je nutné to odsoudit. Jeden profesor na škole říkával… “Nic není tak škodlivé, pokud není člověk debil a nestane se z toho běžná záležitost.” Problém lidí je, že to se vším přehánějí. Znám vymleté huliče, ale i alkoholiky, závisláky na cigaretách, ale… Číst vice »

gls
Host
gls

Proboha jaká wikipedie, uvědomujete si, že na tu wikipedii může kdokoliv totálni lajn napsat cokoliv se mu zachce? Pokud se chci něco naučit, něco si dohledat, zjístit jak to funguje, tak si dohledám studie z ověřených zdrojů. ,nejlépe placené portály pro výzkumní centra, atd.