První příznaky zanícené prostaty. Nepodceňujte je, jinak se stane chronickou

Loading...

Pokud máte podezření na zánět prostaty, nechte se určitě vyšetřit. Většinou to začíná problémy s močením. Současně se podívejte, jak v tu chvíli postupovat a udržet si správnou funkci prostaty. Toto časté onemocnění vyžaduje disciplínu.

Ženy často trápí zánět močového měchýře i gynekologické záněty, muže zase zlobí zánět prostaty. Rozlišujeme dvě základní formy zánětu prostaty, akutní a chronickou. Akutní zánět prostaty je bakteriálního původu, chronický zánět vzniká při prochladnutí a nezdravým životním stylem.

Příznaky zánětu prostaty

  • bolestivé močení
  • potíže při močení
  • časté nucení na malou
  • výtok z močové trubice
  • tupá bolest v hrázi
  • bolest hluboko v podbřišku
  • bolest při sezení
  • bolesti svalů a kloubů
  • nadměrná únava
  • vysoká horečka

Vyhněte se alkoholu

V první řadě omezte konzumaci alkoholu a dejte si pauzu od jakýchkoliv alkoholických nápojů. Vyměňte ji za dostatečné množství obyčejné, čisté a neperlivé vody, aby se vám tělo důkladně a přirozeně pročistilo. Denně dbejte na dostatečnou hydrataci.

Omezte kyselé a kořeněné pokrmy

Správné funkci prostaty neprospívají kyselá a kořeněná jídla, která dráždí močové ústrojí, přispívají ke vzniku zánětu prostaty a zhoršují jeho průběh. Raději je na nějakou chvíli vysaďte. Stejné je to i s nadmírou cukru.

Méně kofeinu

Omezte příjem kofeinových nápojů v podobě kávy, čaje, coly, ale i energetických a iontových nápojů. S jejich konzumací se vám léčba zánětu pěkně protáhne a možná nebude ani úspěšná.

Odložte kolo i motorku

Vyhýbejte se sportům, které by mohly potíže s prostatou ještě zhoršit, například cyklistice. Patří sem jízda na klasickém kole, rotopedu, na motorce, ale i jízda na koni. Vnitřním orgánům neprospívají a prostatě dvojnásob. Zvolte raději jiný sport.

Zapojte bylinky, minerály a doplňky stravy

Saw palmetto, kopřiva dvoudomá a zinek představují pomocníky, kteří příznivě působí na správnou funkci prostaty. Pozitivně ovlivňují mužské pohlavní hormony a navíc působí i protizánětlivě. Vyzkoušet můžete další doplňky stravy, které udržují prostatu ve správné kondici, mají močopudný a dezinfekční účinek a jsou prevencí zánětů.

Vsaďte na častější ejakulaci

Vhodná je častější ejakulace, která působí na prostatu blahodárným účinkem. Při každé ejakulaci totiž prostata vyprodukuje sekret, díky kterému se sama přirozeně pročistí. Nemusíte se proto vzdát sexu, který je v tomto případě léčbou.

Při akutním zánětu dodržujte klid

Akutní zánět vyžaduje klid, proto raději zůstaňte v posteli. Nemusíte sice celý den proležet, ale není možné se přepínat. Musíte chodit brzy spát, dostatečně odpočívat a zánět pořádně vyléčit. Každá indispozice chce čas pro zlepšení.

Foto: Freepik

Mohlo by se vám líbit

Loading...

3
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
2 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
HonzaadamosMichal Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
Michal
Host
Michal

Bezpochyby-budu se léčit šukáním a chytím syfla,nebo něco jiného ! To jsou rady,jak za korunu píča !

adamos
Host
adamos

Nech se pořádně vyhulit . . zdr. ad

Honza
Host
Honza

Nevím, že by se tam někde psalo, že máš ošukat každou štětku. Spíše se doporučuje masturbovat.