Zánět srdce vzniká nejčastěji po přechozené chřipce. Následky ale mohou být celoživotní

Loading...

Zánět srdce není nic, co bychom měli brát na lehkou váhu. Srdce je nejdůležitější orgán v našem těle, proto bychom se o něho měli řádně starat. Mimo jiné srdci nesvědčí, pokud nezodpovědně přecházíme určité nemoci – kupříkladu takovou chřipku.

Přehodili jste chřipku či virózu?

Možná jste i vy v nedávné době přechodil i některé z výše zmíněných onemocnění, protože jste si zkrátka nemohli dovolit ulehnout na pár dní do postele a pořádně se vyležet. V takovém případě byste měli zpozornět, protože zdravotní potíže se mohou projevit i po několika týdnech od začátku onemocnění.

Jak se projevuje zánět srdce?

Zánět se může projevovat bolestí na hrudi, která umí být pořádně nepříjemná. Mezi další příznaky patří dušnost, snížená výkonnost a celková únava. Zařadit sem můžeme i poruchy srdečního rytmu, kdy se může jednat o tachykardii nebo naopak o bradykardii. Mimo jiné se zánět srdce může projevit i nevolnosti nebo otoky končetin.

Jak se léčí?

Pakliže se zánět srdce odhalí včas, není zpravidla nutná hospitalizace. Léčí se za pomocí antibiotik a virostatik. Zároveň je pacientům nařízen přísný klidový režim. Pokud se ale virus dostane až k srdečním chlopním, kdy může způsobit jejich nedomykavost, ponese si pacient celoživotní následky. V tom nejhorším případě pak může zánět srdce skončit srdečním selháním.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na