Zkuste omezit cukr. Překvapí vás, co to udělá s vaším tělem

Loading...

Cukr způsobuje v našem těle zmatek, který má za následek větší míru tuku v těle, hormonální nerovnováhu, špatnou pokožku, únavu a mnoho dalšího. Chcete se cítit mnohem lépe a zdravěji? Omezte ve svém jídelníčku cukr a uvidíte, jaké příznivé změny vám to přinese!

Budete hubnout mnohem rychleji

Snažila se zhubnout, ale stále ne a ne shodit? Pokud omezíte cukr, rozhodně to půjde rychleji. Vyhněte se běžným svačinkám v podobě sladkých čokoládových tyčinek nebo čokoládě. Namísto toho raději sáhněte například po mandlích nebo jiných oříšcích. Samozřejmě v sobě obsahují tuky, díky kterým půjde hubnutí pomaleji, ale určitě mnohem rychleji než s čokoládovými pochoutkami. Rozhodně jsou lepší a zdravější alternativou!

Vaše kůže bude stárnout pomaleji

Díky tomu, že přestanete jíst cukr, můžete ovlivnit i dobu stárnutí vaší kůže. Jelikož kolagen se stará o pružnost kůže a cukr ho narušuje, dochází k rychlejšímu stárnutí a tvorbě vrásek. Také se můžete rovnou rozloučit s vyhazováním peněz za drahé produkty proti akné. Cukr stimuluje produkci inzulinu v těle, který vyvolává tvorbu kožního mazu, díky kterému se potom tvoří akné.

Budete nabitá energií

Může to znít zvláštně, ale opravdu, pokud omezíte cukr, vaše tělo bude překypovat energií. Když jsme unavení, většina z nás sáhne po sladké kávě nebo sladkém nápoji. Bohužel to nás oživí jen na krátkou dobu a zpravidla je to pouhá hodina. Potom zase začíná únava, díky které si dáme další dávku cukru. Je to začarovaný kruh, ze kterého jde utéct jedině omezením cukru. Pokud vaše tělo zbavíte cukru, nebude jej po nějaké době vyžadovat vůbec a budete jako znovuzrozená.

Usínání vám půjde mnohem snadněji

Některé potraviny obsahují jednoduché cukry, které vás sice na chvíli proberou a dodají energii, ale stejně tak rychle vám ji seberou. Proto po některých jídlech máte pocit, jako by vám do nich někdo přisypal prášky na spaní. Žaludek i mozek jsou v tu chvíli spokojení, a proto se vám chce spát. Naopak bez cukru budete po celý den mnohem vytrvalejší a spokojenější. Kromě toho se vám bude snadněji usínat. Zvýšená hladina krevního cukru dá tělu signál, aby se nastartoval metabolismus, jelikož energie, kterou jste přijala se musí nějakým způsobem zpracovat. To vše budete moci podstoupit ve spánku.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na