Nesmírně účinný trik, který z vašeho těla vytáhne přebytečnou vodu. Pak splasknete a budete lehčí

Otoky provázejí celou řadu populace. Zatímco někoho zastihnou pouze během letních částí roku, v době těhotenství nebo v době hormonálních změn, pro jiné se jedná o nevítaný každodenní chleba. Jak se zbavit přebytečného množství vody?

Bolesti zad a hromadění tekutin v těle

Máte sedavé zaměstnání? Pokud se vám nedaří pravidelně podnikat přestávky a alespoň trochu se projít a prohýbat alespoň co dvě hodiny, koledujete si o pořádný problém. Právě sedavé zaměstnání často vede k bolestem zad nebo k hromadění tekutin v oblasti nohou. Proto je více než příhodné alespoň na omezený čas zvednout nohy a opřít je o stěnu. Podpora krevního oběhu zaručena.

Pomůže i další osvědčený trik

Kromě klasického pohodlí pro nohy a jejich vyvýšené polohy se ale můžete postarat i o další zdroj úlevy. Oblečte si kompresní punčochy a ponožky a podaří se vám zmírnit příznaky nateklých končetin. Jemná stimulace a mačkání nohou pomáhá podpořit průtok krve v nohách, ale také snížit otoky.

Foto: Shutterstock

A ještě jeden, který se týká spánku

Spíte na břiše nebo na zádech? V tomto případě se vám může stávat, že vaše nohy budou nedokonale prokrveny. Když si lehnete na levý bok, podaří se vám zmírnit otoky a snížit tlak na velkou žílu. Právě ta se stará o odvádění krve z dolní poloviny těla až do prostoru srdce.

Pomohou i babské rady

Zábal ze zelných listů je výborný tip, jak rychle ulevit nateklým nohám. Stačí, když zelné listy necháte v lednici a následně je položíte na bolestivá místa. Zelí se osvědčuje jako přirozený prostředek ke snížení otoku.

Kromě těchto tipů byste měli vždy v období, kdy vás známé potíže trápí, zvolit volné oblečení. Volné oděvy neomezují průtok krve a dovolují volnou cirkulaci lymfy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Schrötter
Jan Schrötter
1 rok

Tak ať si paní Jana z Prahy zvyká.