Průšvih v Ikea. Stahuje nábytek i jídlo, zjistilo se, že vás mohou ohrozit. Doma je má obrovské množství lidí

Nábytkářský gigant Ikea neprožívá zrovna ideální období, obzvlášť potom v České republice. Dlouhou dobu mu chyběla značná část sortimentu z důvodu logistických potíží. Když se to konečně podařilo vyřešit, přišlo zdražování, které společnost přenesla na své zákazníky a na Čechy obzvlášť. Nedávno se ukázalo, že nábytek zde prodává výrazně dráž než v Polsku nebo Německu. Za skříň nebo sedačku tu dáte klidně dvojnásobek.

Židle vás může ohrozit

A aby toho nebylo málo, musí teď Ikea stahovat několik svých výrobků. V první řadě jde o otočnou židli Odger. V jejím případě se ukázalo, že se na ní její uživatel může zranit, což není vůbec příjemné zjištění. Dále potom firma stahuje oblíbený čokoládovo-mandlový dort Daim. Byly v něm nalezeny totiž kovové předměty.

Pokud jde o zmíněnou židli Odger, pak by si zákazníci měli dát pozor na antracitovou barvu s časovým razítkem 2221. Pakliže už ji máte doma, je nutné ji okamžitě přestat používat. Hrozí totiž, že se zlomí její podloží, což vyústí v nebezpečný pád toho, kdo na židli sedí. Zjevně už se to párkrát stalo, jinak by Ikea výrobek nestahovalo. Židli můžete vrátit na kterékoliv prodejně Ikea, a to dokonce bez účtenky.

Foto: Shutterstock

Stále kvalita za dobrou cenu?

Možná ještě závažnější je případ oblíbeného dortu Daim, který do obchodního řetězce dodává společnost Almondy. Mělo by se to týkat pouze omezené produkce tohoto zákusku, a sice v balení 400 gramů, šarže L2140 a datem minimální trvanlivosti do 18. listopadu 2023. Rovněž tento dort je možné vrátit. V žádném případě ho nekonzumujte, protože v důsledku nedostatečně zvládnuté výroby se do něj dostaly kovové částice.

Nabízí se otázka, zda současná Ikea stále splňuje to, proč si jí Češi tolik oblíbili. A sice, že nabízí rozumnou kvalitu za příznivou cenu. Někteří už to zpochybňují. Vadí jim to, že některé výrobky už nejsou zdaleka tak kvalitní jako dříve a navíc cenově značně vyskočily. Jiné obchody s nábytkem v Česku už jsou často levnější.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments