Slabé místo ruské armády. Už se přišlo na to, jak ji porazit na hlavu, je to překvapivě snadné

Ruská armáda má podle všeho obrovský problém, který ji činí nesmírně zranitelnou, uvádí zpráva organizace Royal United Service Institute, kterou cituje internetový deník Express.

Docházejí důležité části

Jde o skutečně velmi slabé místo, které musí budit ze spaní i samotného Vladimira Putina. Zjistilo se totiž, že Rusové nedokáží své zbraně vyrábět vlastními silami, ale zejména pokročilejší technologie do nich musí importovat. Bylo zjištěno celých 450 klíčových komponentů, které musí Rusko do svých zbraní dovážet. Pocházejí z Německa, Švýcarska, Japonska, Nizozemska nebo Jižní Koreje.

Dříve tak činilo oficiálními cestami a objednávalo si je ze všech koutů světa, mimo jiné od dodavatelů ve Spojených státech amerických, ale třeba i v Asii. Dnes však tito dodavatelé v drtivé většině do Ruska dodávat nemohou, protože to je pod sankcemi. Pro jakýkoliv byznys je to velmi riskantní.

Foto: Shutterstock

Snaha o zásah citlivého místa

Rusové tak teď vynakládají obrovskou energii na to, aby své zbraňové systémy udržely v chodu. Do země proudí důležité zahraniční komponenty různými cestami, které souvisejí s černým trhem. Každopádně je to stále obtížnější.

Pokud by se spojencům podařilo zamezit tomu, aby Rusko tyto komponenty vůbec nějak získávalo, mohlo by to v poměrně brzké době znamenat ztrátu bojeschopnosti ruské armády, případně její významné části.

Je tedy docela možné, že se válka z bojišť přesune do zákulisí. Ostatně, i sami Rusové se snaží najít způsoby, jak Západ co nejvíce oslabit. Spekuluje se o tom, že za aktuálním proudem migrantů do Evropy může stát právě Putin a jeho tým.

Foto: Shutterstock, zdroje: Express, NTV

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Murděj Ukrutný
Murděj Ukrutný
1 rok

Takových slibů že Rusko už je poražené a Putin si balí kufry už bylo…