Tchyně si dává plátky cibule kolem postele. Když jsem zjistila proč, začala jsem to dělat také

Komáři jsou nepřáteli klidného spánku. Tito malí křídelní vetřelci mohou proměnit naše letní noci v nepřetržitý boj. Ale jak se jim vyhnout, aniž byste museli sáhnout po chemických repelentech? Máme pro vás skvělý trik, který vám zajistí nerušený spánek, a co víc, je zcela přírodní.

Nejde jen o nepříjemné bzučení

Mnozí z nás komáry vnímají jen jako drobné rušivé elementy. Ale tito malí škůdci představují mnohem větší problém. Když komár bodne, způsobuje svědění a podráždění kůže. Jejich bodnutí může u některých lidí vyvolat alergickou reakci, a co je horší, mohou přenášet různé nemoci.

Přirozené způsoby, jak odrazit komáry ze zahrady

Namísto chemických postřiků, které mohou být škodlivé pro životní prostředí, existuje mnoho přírodních metod, jak komáry odrazit. Rostliny jako levandule, kočičí tráva nebo pelargonie vám mohou pomoci vytvořit komáry nepřátelské prostředí na zahradě.

Ochraňte svůj domov proti komárům

Pokud žijete v oblasti s vysokou koncentrací komárů, zvažte instalaci ochranných sítí proti hmyzu na okna. Tyto sítě nejenže vám pomohou zabránit v průletu komárům, ale také jiným hmyzím vetřelcům. A pokud nemáte možnost instalace sítí, můžete využít další přírodní repelenty.

Foto: Shutterstock

Cibulová metoda

Možná jste slyšeli o tom, jak silná vůně může být pro komáry odpuzující. A právě cibule se může stát vaším novým společníkem v boji proti nim. Komáři opravdu nemají rádi intenzivní aroma cibule. Stačí ji tedy jednoduše nakrájet na tenké plátky a rozmístit je v místnosti, zejména kolem postele. Pro zesílení účinku můžete v kombinaci s cibulí využít také česnek.

Alternativní aromaterapeutická ochrana

 Pokud nejste fanoušky silného pachu cibule nebo česneku, existují i další přírodní metody. Esenciální oleje, zejména rozmarýn, hřebíček, máta peprná, tymián nebo levandule, můžete rozstříkat kolem ložnice, a tím vytvořit hmyzu nepřátelské prostředí. A nejenže vám pomohou chránit se proti komárům, ale také dodají vašemu domovu příjemnou vůni.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments