Zvláštní bod na hlavě, o kterém ví jen málokdo. Po jeho masáži se začnou dít skvělé věci

Lidské tělo je úžasným nástrojem a je možné ho objevovat a poznávat celý život. Nabízí přitom velmi zajímavé možnosti, jak se vypořádat s problémy, které vás trápí. Pokud například patříte mezi lidi, kteří špatně usínají a v noci neklidně spí, aniž by jim cokoliv pomáhalo, vězte, že řešení pro vás dost možná existuje.

Nekonečné usínání dokáže skutečně znepříjemnit život, protože pak jste logicky unavení po ránu a nemůžete se pořádně probrat. Máme pro vás dobrou zprávu: na těle existuje jeden bod, jehož stimulace vás uspí coby dup.

Foto: Shutterstock

Podle lékaře Joshe Hansona je tajemství kvalitního spánku ukryto nepříliš překvapivě v naší hlavě. Nebo spíše: na naší hlavě. Hanson, který se kromě klasické medicíny věnuje také akupunktuře, zveřejnil na sociální síti TikTok video, ve kterém onen speciální bod ukazuje. Toto místo na hlavě je třeba masírovat, aby se uvolnila nervová soustava a tělo se připravilo ke spánku.

Tato část těla se nazývá animian a v překladu neznamená nic jiného než klidný spánek. Stačí, když po něm přejedete 100 až 200krát a odeberete se spokojeně do říše snů.

Nahmatejte malý hrbolek za uchem a krouživým pohybem ho stimulujte. Za krátký čas se dostaví požadované výsledky,” konstatoval Hanson. Jeho video má už více než 10 milionů zhlédnutí a téměř stejný počet lajků. Jeden fanoušek uvedl, že tento trik praktikuje, protože má velké problémy s usínáním a toto mu velmi pomáhá. Další jsou ale skeptičtí, protože se jim zdá příliš masírovat jedno místo 200krát.

Tento trik můžete zkombinovat s dalšími doporučeními, jak lépe spát.

  • Vyvětrejte místnost, ve které spíte.
  • Nesledujte televizi ani mobil alespoň hodinu před spánkem.
  • Spěte v úplné tmě.
  • Teplota v pokoji by neměla přesáhnout 22 stupňů.
  • Večer se nepřejídejte
  • Před spánkem si krátce zacvičte.
  • Dejte si teplou koupel.
  • V ložnici byste neměli mít zrcadlo, odráží energii i světlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.