6 příznaků, kterými vám tělo říká, abyste přestali pít mléko

Mléko a mléčné výrobky jsou důležitou součástí stravy. Tělo z nich získává protein, vitamíny a minerály. Mléčné výrobky by měli konzumovat děti i dospělí každý den. Kdy je ale mléka příliš? Jaké varovné signály byste měli sledovat?

Trvalá únava

Znáte radu, že si na nespavost máte dát hrnek teplého mléka? Tento postup praktikovaly už naše prababičky, aniž by věděly, proč slaví takový úspěch. Mléko obsahuje jistý druh opiátu, který způsobuje rychlý nástup únavy. Bohužel ale rychlé usínání ještě neznamená kvalitní a hluboký spánek. Večerní šálek mléka je pro tělo mnohem hůře stravitelný.

Vyrážky a akné

Měli jste doteď hezkou pokožku a najednou vás začalo trápit akné? Pokud jste nezměnili druh kosmetiky, je na vině strava s přemírou mléka. Nadbytek mléka ve stravě může způsobit i vyrážku po těle a zhoršení ekzému.

Vysoký cholesterol

Myslíte, že se stravujete zdravě, a přesto máte vysoký cholesterol? Pak je na vině pití příliš velkého množství mléka. Vysoký cholesterol způsobuje nadměrná konzumace plnotučného mléka a tučných mléčných výrobků.

Foto: Shutterstock

Úzkosti a potíže s pamětí

Kravské mléko obsahuje protein kasein (80 % mléčných bílkovin). Jedná se o důležitý zdroj aminokyselin, vápníku a fosfátů. Na druhou stranu může jeho nadbytečný příjem způsobovat útlum myšlení, potíže s pamětí, poruchy soustředění a rozvoj depresí.

Kyselé a zásadité potraviny

Pozor na skutečnost, že mléko je potravinou, která překyseluje. Pokud máte tělo překyselené, jste mnohem více náchylní ke vzniku nejrůznějších zánětů. Zároveň probíhá obtížněji regenerace svalů. Snižte množství mléčných výrobků nebo přidejte do stravy více zásaditých potravin a přestanou vás bolet svaly po cvičení.

Intolerance laktózy

Intolerance laktózy se může projevit v dětství ale i v dospělosti. Intolerance se projevuje průjmem nebo naopak zácpou, trpíte žaludečními křečemi a nevolností. Dalšími příznaky je nadýmání a pocity na zvracení. Pokud máte podezření, nechte si intoleranci laktózy potvrdit u lékaře.

Foto: Shutterstock, Zdroj: BrightSide.me

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments