Abyste zhubli, musíte jíst. Jak poznat, že jíte příliš málo?

Zhubnout není jen tak. Vlastně je to běh na hodně dlouhou trať. Možná i vy máte za sebou několik pokusů jak zhubnout, ale ani jeden se nedá považovat za úspěšný. Co děláte špatně? Proč se vám nedaří? Jak je možné, že si i přes veškerou snahu nedokážete zbavit nežádoucích kilogramů? Na vině může být skutečnost, že možná málo jíte.

Chcete zhubnout? Musíte jíst!

I když se vám to možná bude zdát bláznivé, pokud chcete opravdu zhubnout, musíte pořádně jíst. Čím více totiž své tělo budete trápit hlady, tím více tuku si bude ukládat ze strachu, že mu zase nedáte najíst. A ukládání tuku a hubnutí opravdu nejde dohromady, to ví přece každý.

Snažíte se zhubnout, ale výsledky stále nejsou takové, jaké byste si představovali? Poradíme vám, podle čeho poznáte, že málo jíte. Čtěte dál!

Máte problémy s menstruačním cyklem

Nezdravé hubnutí potažmo nedostatek přijaté energie se může u žen projevit v podobě problémů s menstruačním cyklem. Zatímco některé ženy mohou o menstruaci úplně přijít, u jiných se může ozvat dříve. Problémy s menstruací jsou způsobené tím, že ženské tělo nemá dostatek tuku, třeba k produkci pohlavních hormonů vyvolávajících menstruační cyklus.

Trpíte bolestí hlavy

Bolest hlavy může být způsobena celou řadu příčin, mezi které ale může překvapivě patřit i skutečnost, že málo jíte. Pakliže dojde k omezení příjmu kalorií, kdy většina lidí často ve snaze zhubnout omezí především sacharidy, začne si mozek myslet, že se dostal do fáze hladovění a to způsobí, že vás začne sužovat nepříjemná bolest hlavy.

Máte výkyvy nálad

Věřte tomu nebo ne, ale nedostatek jídla se může projevit i na vašem psychickém stavu – a samozřejmě v tom negativním slova smyslu. Když je tělo hladové, vysílá do vašeho mozku negativní signály, na základě kterých se stáváte podrážděnými a protivnými nejen sami sobě, ale zvláště lidem ve vašem okolí.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na