Američané dávají na kliku vždy skleničku. Zachránilo to miliony domácností

Krádeže na hotelích jsou především v některých lokalitách bohužel velmi častou událostí, která dokáže člověku velmi znepříjemnit dovolenou či pracovní cestu. Jak se proti takové nepříjemnosti co nejlépe bránit?

Nasuňte skleničku na kliku

Možná už jste slyšeli pár historek o tom, že někdo byl okraden, zatímco v hotelovém pokoji klidně spal. Je to dost nepříjemná představa, že se po vašem pokoji potulovali zločinci a mohli vám kdykoli ublížit, protože jste byli úplně bezbranní.

Po internetu tedy koluje rada, jak se proti takovému vykradení bránit. Než půjdete spát, navlečte sklenku na kliku hotelových dveří. Jakmile někdo vezme za kliku, sklenička spadne a způsobí hluk, který vás probudí. Rámus navíc zloděje pravděpodobně odežene – chtějí pracovat v klidu.

Využijte trezor

Většina hotelů nabízí možnost uložit si cennosti do trezoru. Bohužel je to většinou za příplatek, a tak toho spousta cestovatelů nevyužívá. Je však rozhodně lepší zaplatit menší poplatek za trezor, než potom zůstat v cizí zemi bez peněz a dokladů.

Foto: Shutterstock

Je-li to možné, pečlivě si vyberte pokoj

Pokud máte tu možnost, vyberte si umístění pokoje. Náchylnější k vykradení jsou pokoje v přízemí, proto je lepší spát ve vyšším patře. Pozor si také dejte na balkony, které se dají snadno přelézat.

Než pokoj opustíte, vždy zavřete a zamkněte všechny dveře a také okna.

Zjistěte si, do jaké lokality jedete

Když už si nemůžete vybrat pokoj, máte na výběr alespoň hotel. Projděte si recenze – pokud se v hotelu pravidelně ztrácejí věci, rozhodně se to dozvíte. V takovém případě je navíc vysoká pravděpodobnost, že zloději pocházejí z řad zaměstnanců, a tak se takovému hotelu raději vyhněte.

Záleží také na lokalitě, do které cestujete. Pokud míříte do bezpečných zemí, většinou se nemusíte obávat. V méně obvyklých lokalitách dochází ke krádežím častěji – pokud je to možné, neberte si do nich drahou elektroniku nebo šperky, a znovu doporučujeme využít trezor, případně úschovu na recepci hotelu.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MakTaKo
MakTaKo
1 rok

Jako rada dobrá, ale až na to že v Americe asi používají hlavně koule místo kliky takže zase výmysl jako vždy.

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  MakTaKo

Máte samozřejmě pravdu, ale ne v tom jako vždy. Přečetl jsem toho na tomhle humoristickém webu opravdu hodně, a asi dva články měly hlavu i patu. Nemluvě o receptech na vaření.