Bolí vás v krku? Vyčistěte si mandle domácími kloktadly

Bolest k krku se vždy objeví v ten nejméně vhodný okamžik. Pokud jste se ráno probudili s oteklými mandlemi a lékárny mají zavřeno, existuje snadné řešení. Vyrobte si domácí kloktadlo z přírodních látek, vyhněte se zbytečné chemii a zachraňte svůj krk i o víkendu.

S čím dokáže kloktadlo pomoci?

Domácí kloktadla stejně jako mnoho produktů z lékárny vyčistí mandle a zbaví vás nejhorších příznaků nemoci. Namíchat si je lze okamžitě nebo je nějaký čas uchovávat na chladném a stinném místě.

Jablečný ocet, sůl a voda

Základní ingrediencí je v tomto případě vlažná nebo teplá voda. Do sklenice dále přidejte lžičku soli a jablečného octa. Vše důkladně promíchejte a začněte kloktat. V ústech tak vytvoříte kyselé prostředí, které bakteriím nevyhovuje a dřív nebo později se dají na ústup.

Slaná voda

Voda a sůl se téměř vždy najde v každé domácnosti. Nemusíte proto vymýšlet složité postupy a bohatě vám postačí jen smíchat vlažnou vodu se solí. Kloktání této směsi zvýší tvorbu hlenu, který si s bakteriemi hravě poradí.

Výrazná chuť citronu

Opět je základem vlažná či teplá voda. Do ní přidejte čerstvě vymačkanou šťávu z citronu a zamíchejte. Spojení vody a citronu vytvoří v krku kyselé prostředí stejně jako jablečný ocet a zbaví vás bakterií.

Bylinky

Pokud ke svému krku chcete přistupovat šetrně a s bolestí se léčit postupně, vyzkoušejte různé bylinkové čaje. Jejich kloktání nedráždí mandle a úspěšně ničí bakterie. Účinně působí máta nebo také šalvěj.

Léčba s pomocí česneku

Jestliže patříte k těm odvážnějším a už se přes den nikam nechystáte, vyzkoušejte rychlou pomoc s česnekem. Uřízněte si menší kus a po dobu několika minut ho převalujte na jazyku v ústech.

Zázračný zázvor

Vyzkoušejte také kloktadlo ze zázvoru, který nakrájíte do teplé vody. Pokud vám vadí jeho štiplavá chuť, můžete se jí zbavit pomocí lžičky medu. Jestliže vám zázvor zachutná, lze si stejným způsobem připravit i horký čaj.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments