Bolí vás po sexu hlava? A víte proč?

“Dnes ne, miláčku. Bolí mě hlava”

Tohle je jedna z typických výmluv, které zpravidla používají ženy, chtějí-li se vyhnout milování se svou drahou polovičkou. I když si možná říkáte, že vymlouvání se na bolest hlavy už je dávno ohrané klišé, ve skutečnosti nemusí jít vždy pouze o výmysly. Někoho totiž hlava začne po sexu skutečně bolet.

Bolest hlavy při sexu nemusí být vždy výmluva a lež

Dobře – určitě se shodneme na tom, že ženy už jsou v tomhle prokouknuté. Když se jim do milování nechce, vymluví se na bolest hlavy a spoléhají na to, že se nad nimi partner slituje a nechá intimní sbližování na jiný den. I když takováhle věta dokáže nejednoho muže naštvat, ve skutečnosti nemusí jít pokaždé o výmluvu a typickou ženskou lež.

Jsou případy, kdy člověka začne bolet hlava při sexu nebo třeba bezprostředně poté. Odborníci se shodují, že se bolesti hlavy mohou objevit jak během celé doby intimních radovánek, tak i během orgasmu nebo po ukončení milování.

Co způsobuje bolest hlavy po sexu nebo během něj?

Teď si možná říkáte, co stojí za bolestmi hlavy, které se u někoho objevují během sexu, u jiného zase po jeho skončení. I tady mají lékaři a odborníci určitou představu: podle nich za bolestmi hlavy stojí prodlužování krevních cév a podstatně vyšší krevní tlak během pohlavního styku.

Bolest hlavy může být spojena se svalovými kontrakcemi a to jak v hlavě, tak i na krku. K těmto stavům může dojít těsně před vyvrcholením, přičemž lékaři ještě dodávají, že větší riziko vzniku bolestí hlavy během sexu mají ti, jež častěji trpí na migrény.

Je potřeba vyhledat lékaře?

Dostaví-li se u vás bolest hlavy po sexu, možná tomu nebudete přikládat kdovíjakou váhu, možná nad tím jen mávnete rukou nebo se přetočíte na druhý bok a bolesti jednoduše zaspíte. Stane-li se to jednou, není potřeba se znepokojovat. Pakliže ale k bolestem bude docházet častěji, pak už je určitě na místě poradit se s lékařem.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.