Bradavice, skvrny a černé tečky ihned zmizí. Vyzkoušejte skvělou domácí kúru, která je přírodní

Různé nedokonalosti na kůži obličeje mohou snižovat naše sebevědomí, ačkoli je ostatní lidé často vnímají méně kriticky než my sami. Pro ty, kteří se potýkají se stařeckými skvrnami, bradavicemi nebo černými tečkami, máme několik přírodních řešení.

Zázvorová kůra

Zázvor je přirozeným bojovníkem proti stárnutí, obsahuje mnoho antioxidantů. Nabízí řadu výhod a speciálně se osvědčil při léčení stařeckých skvrn. Nakrájejte čerstvý zázvor a potírejte skvrny několikrát denně. Za pár týdnů by měly být skvrny světlejší.

Fíková léčba

Fíkové mléko, respektive enzymy v něm obsažené, funguje úžasně proti bradavicím. Rozřízněte list fíku a zachyťte vytékající šťávu. Tu pak aplikujte na přímo na bradavici. Optimální je to praktikovat dvakrát denně – ráno a večer.

Pampeliškový zábal

Pampeliška, kterou mnozí považují za plevel, může být ve skutečnosti užitečná pro naši kůži, zejména pokud se potýkáme s bradavicemi. Rozřízněte stonek pampelišky a potírejte postižené místo vytékající šťávou. Praktikujte to dvakrát denně.  Bradavice, skvrny a černé tečky ihned zmizí.

Foto: Shutterstock

Jablečný ocet

Jablečný ocet je další přírodní ingrediencí, která se může stát skvělým pomocníkem při péči o pleť. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem může být účinným řešením pro různé kožní problémy včetně bradavic, černých teček nebo skvrn.

Aplikace je jednoduchá. Do malé misky smíchejte jednu část jablečného octa a tři části vody, abyste vytvořili jemný tonik. Toto tonikum poté aplikujte na postižené oblasti pomocí vatového tamponu. Nechte působit několik minut a pak omyjte teplou vodou. Tuto proceduru můžete opakovat dvakrát denně – ráno a večer.

Zdravý životní styl

Nezapomínejte, že pravidelné pití vody, zdravá strava a dostatečný odpočinek jsou základními pilíři pro zdravou pleť. I když tato přírodní léčba může pomoci, nejlepší obranou proti problémům s pletí je předcházení a udržení zdravého životního stylu.

Pokud vám tyto metody nepomohou nebo pokud máte jakékoliv obavy o své zdraví, doporučujeme vám obrátit se na zdravotnického odborníka.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments