Bradavice, skvrny a černé tečky okamžitě zmizí. Domácí kúra je spolehlivě odstraní

Možná i vás trápí nějaké ty nedostatky na kůži. Sem tam pupínek, skvrna, bradavička. Ve chvíli, kdy to přeroste pro vás únosnou mez, je potřeba s tím začít něco dělat. Naštěstí se nabízí řada přírodních metod, jak se nedokonalostí zbavit.

Jak na bradavice?

Vyzkoušejte cibuli. Rozříznete ji napůl, vydlabete do ní důlek a nasypete do něj trochu cukru. Cibule pustí šťávu, a tou pak můžete bradavici natírat, dokud nezmizí. Tato metoda funguje i na akné. Účinkovat bude i šťáva z vlaštovičníku. Pravidelně jí bradavici potírejte, dokud nezmizí. Nemáte doma vlaštovičník, ale máte tmavý lesní med? Nakapejte ho na bradavici, přiložte vatový tampónek a zalepte. Tento proces opakujte, dokud bradavice neodpadne.

Na stařecké skvrny platí jablečný ocet

Jde o skvrny, které se začínají tvořit už okolo 40. roku života. Na obličeji, na pažích i ve výstřihu. Prevence bohužel není, ale naštěstí má tato situace řešení. Můžete na kůži nakapat citrónovou šťávu, která funguje jako přírodní zesvětlovač.

Nechte působit přes noc, a ráno pláchněte. Nebo smíchejte pomerančový džus a jablečný ocet v poměru 1:2, naneste na postižené místo a nechte směs, zakrytou bavlněným šátkem, působit přes noc.

Foto: Shutterstock

Černé tečky mají také řešení

Objevují se na tvářích, na nose i na čele. Když budete o pleť pravidelně a správně pečovat, zbavíte se jich. Vyzkoušet můžete například jednoduchý peeling z jedlé sody. Z vody a jedlé sody vytvořte pastu, naneste na obličej a důkladně vmasírujte. Pak obličej opláchněte. Na černé tečky můžete zkusit i masku z citrónu, soli a medu.

Tyto suroviny smíchejte dohromady, vytvořte pastu a naneste na místa, kde jsou černé tečky. Vmasírujte, nechte působit ještě 5 minut a pak opláchněte teplou vodou. Přímo na pokožku se dá aplikovat i vaječný bílek, který zmenší póry a tím pádem vás zbaví černých teček, a navíc pleť zbaví přebytečné mastnoty.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments