Čech ukázal parádní přípravek. Jednou s ním umyje okna a má je čistá po celý rok

Každý z nás, bez ohledu na to, zda bydlí v bytě nebo v domě, disponuje okny v rámci své nemovitosti –běžnými okny, balkonovými okny, prosklenými dveřmi, případně střešními okny. Ačkoliv není očividně patrné, v ovzduší se neustále vznáší prach, emise z motorových vozidel, průmyslové výroby, tepláren nebo jemná zemina.

Tento fakt můžeme snadno zaznamenat, pokud se podíváme na skleněné výplně oken – stačí přejet prstem po skle a pozorovat vzniklou šmouhu. V takových případech může pomoci univerzální mazivo.

Vyčistěte okna s WD-40

Pokud toužíte po dokonale čistých oknech, můžete vyzkoušet účinný trik s použitím WD-40. Nejprve umyjte okna obvyklým způsobem a následně je doleštěte tímto všestranným přípravkem. WD-40 skvěle zakryje drobné rýhy na skle a zabrání usazování nečistot a prachu. Navíc vytvoří ochrannou vrstvu na povrchu skla, což sníží riziko zamlžení okna. Díky tomu budou vaše okna zářivá a čistá po celý rok.

Odstraňte zašlé skvrny v koupelně a toaletě

Pokud se potýkáte s nepříjemnými zašlými skvrnami v koupelně a toaletě, může být řešením překvapivě jednoduchý trik s využitím WD-40. Stačí nastříkat tento univerzální přípravek po obvodu skvrny a nechat ho několik minut působit. Poté očistěte skvrny záchodovým kartáčem. Výsledek vás překvapí – skvrny zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Foto: Shutterstock

Pomůže i na zahradě

Pro vášnivé zahrádkáře a kutily je důležité mít svou zahradní techniku a nářadí v perfektním stavu. S WD-40 to bude snadné. Stačí nanést tenkou vrstvu tohoto všestranného přípravku na sekačku, vrtačku nebo pilu, a zajistíte jejich bezproblémové fungování.

WD-40 se však vyznačuje tím, že nepotřebuje žádnou dekonzervaci a neobsahuje mastné složky, které by přitahovaly prach. Díky tomu se vyhnete nepříjemnému jevu, jako je vznik brusné pasty, která se často objevuje u jiných maziv. Vyzkoušejte WD-40 a udržte svou zahradní techniku a nářadí v perfektním stavu bez stresu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments