Celých 15 let jedla dívka jen hranolky. Překvapí vás, jak dopadla

Když se řekne slovo hranolky, představíme si chutnou, ale ne příliš zdravou přílohu. Můžeme si ale klást otázku, co by se stalo, kdybychom je konzumovali každý den. Výsledek je vidět u Britky, která ve svých 20 letech nejedla nic jiného kromě suchého toustu k snídani.

Nepříjemná nemoc

U Hanny se projevila nemoc s názvem selektivní porucha příjmu potravy. Ta způsobuje, že se jí udělalo špatně kdykoli, když ucítila jiné jídlo. Výjimkou byl pouze lehce opečený snídaňový toust. Tato psychická porucha je velmi složitě odstranitelná, vzhledem k tomu, že se jedná o vážné onemocnění. Dívka ho ale s lékaři neřešila a proto tento hendikep musela překonávat sama.

Dodatečné problémy

Poruchy příjmu potravy bývají způsobeny traumatem spojeným s jídlem, které mohou vznikat v dětství. Příčinu si postižený často nepamatuje. Strach z jídla pramení z tohoto traumatu a úzkosti s ním spojené. Kromě poruchy potravy byl ovlivněn i Hannin společenský život. Vzhledem k tomu, že se obávala ostatních jídel, která jí fyzicky děsila, měla strach chodit do společnosti. Při pachu ostatního jídla se jí zvedal žaludek a nemohla být ani v jeho přítomnosti. Velmi často také předstírala potravinové alergie.

Omezená strava

Hranolky patří mezi potraviny, které se vyznačují vysokým množství sacharidů, tuku a soli. Mají velmi malé množství bílkovin. Jejich každodenní a výhradní konzumace způsobuje podvýživu, i když můžete nabírat na váze. Zvyšuje se především množství tuku v těle. Právě z toho důvodu došlo k tomu, že dívka neměla dost síly, aby svou práci zvládala. To jí přivedlo k tomu, že se svým problémem začala dostatečně zabývat. Jako léčebný nástroj zvolila hypnoterapii.

Foto: Shutterstock

Hypnoterapie jako lék

Léčba pomocí hypnoterapie pomáhá řešit problém pomocí hypnózy. Pokouší se změnit aktuální pocity nebo chování. Snaží se odemknout podvědomí a zbavit pacienta strachu. Po skončení hodinové léčby se dívka konečně odvážila a zkusila další pokrmy. Díky tomu se znovu vrátila ke konzumaci ovoce. Spolu s tím se změnil i její život a mohla se soustředit na zdravější životní styl.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments