Češi nevěří vlastním očím. Už je to tu zase. Náhle vystřelila cena klíčové potraviny. Stojí úplný nesmysl, lidé už na ni nemají

Kdo by snad uvěřil chlácholení některých ekonomů s tím, že zdražování je u konce a že bychom se snad dokonce mohli dočkat mírného poklesu cen, ten bude zřejmě hodně překvapen. Ukazuje se totiž, že inflace má stále značnou sílu, případně že je zneužívána obchodníky a dodavateli, aby si mohli ještě více navýšit své marže.

To už je nehoráznost

Teď se na sociálních sítích propírá cena papriky v jednom z pražských obchodů, pravděpodobně Kauflandu. Zachycena je cenovka, na které se skví naprosto neuvěřitelná cena. Naprosto obyčejná červená paprika v běžné kvalitě totiž stojí 169 korun za kilogram.

To už je přeci jen příliš. Není totiž tak dávno doba, kdy jsme se podivovali nad tím, že paprika stála 80 korun za kilo. I to bylo příliš A teď už je na více než dvojnásobku. Těžko si představit běžnou českou rodinu, že si bude tuto základní zeleninu pravidelně dopřávat.

Jak upozorňují někteří diskutující, paprika už je dražší než vepřové maso. Další si dělají legraci z popisku, který vyzývá ke zvážení zboží. Změnili by ho prý na “zvažte prosím nákup zboží”.

Foto: Shutterstock

Nic se s tím nedělá

To ostatně není vůbec daleko od reality. Autor tohoto článku nedávno zažil poněkud kuriózní situaci, kdy si kupoval květák, který rovněž hodně podražil. Když to viděla pokladní, jala se ho varovat s tím, že je hlávka pěkně drahá a zda si je toho vědom. S poděkováním jsem nákup stvrdil a v přátelském duchu jsme s paní za kasou prohodili pár slov o tom, jak jsou současné ceny přestřelené.

Zde je důležité zdůraznit, že pokladní za ceny opravdu nemohou a nemá cenu se s nimi o nich dohadovat. Naopak, oni se zákazníky obvykle soucítí, ale nic s tím zkrátka nezmohou.

Každopádně se zatím nezdá, že by se lidem nějak ulevilo a že by jejich domácí rozpočet přestal být napjatý. Naopak, bylo by na čase, aby se s touto nekončící inflací začalo konečně něco dělat. Máslo na hlavě má především Česká národní banka.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
1 rok

Nemusíte všichni žrát papriky a rajčata v únoru!

Marta Bezděkova
Marta Bezděkova
1 rok

169 Kč je ještě málo,v úterý prodejna Jip paprika červená a žlutá, cena 180 a190 Kč

Zvoník
Zvoník
1 rok

Tak je to správné. Pro Čechy ceny nejvyšší za to, jakou si zvolili vládu a prezidenta. Dobře tak všem vlezdoprdelistům USA a EU.

Milan
Milan
1 rok
Reply to  Zvoník

Ty budeš velkej myslitel 🤯🤯🙈

Zvoník
Zvoník
1 rok
Reply to  Milan

A Ty budeš asi Bruselská ovce: ,,Béééé”

Anna
Anna
1 rok
Reply to  Zvoník

no pane, nevim jak cena papriky souvisi s novym prezidentem, zvlast kdyz oficialne bude prezident az od 9.3. 2023.

Last edited 1 rok by Anna
Zvoník
Zvoník
1 rok
Reply to  Anna

To teprve uvidíte, co všechno záporného vůči lidem bude souviset s pětislepencem a prezidentským lampasákem ala bolševik!

Jana
Jana
1 rok

V zimním období, kdy jsou ceny zeleniny přemrštěné si zeleninu prostě nekupuji. Smažený květák si dám, když je jeho sezona a je levný. Bez papriky a rajčat zimu ve zdraví přečkám. Udělám si salát z hlávky zelí a mrkve.

Giotta
Giotta
1 rok
Reply to  Jana

Ona ta hlavka zelí už taky vyjde na stovku i víc. Kilo za 24,90. A viděla jsem i za 30.

František
František
1 rok

Dnes jsem koupil kauflandu dvě červené papriky za 73kč. Je to hodně přehnaná cena.

Jaroslav
Jaroslav
1 rok

Vždyť to hlavně dělají řetězce. Tam hledejte chybu.

Imrich
Imrich
1 rok

To přece není možné…taky jsem to viděl

Iveta
Iveta
1 rok

Tak tato cena byla i včera v Alberte a ledový salát téměř 50kc😱Tak velké zdražení zeleniny a ovoce se co nevidět promítne do zdravotního stavu národa. Člověk chce žít zdravě, ale bohužel😔Nákup co mě dříve vyšel na 700kc je nyní 2tis😠Asi se začnem pást 🙄

Imrich
Imrich
1 rok
Reply to  Iveta

Taky jsem to viděl,jsem důchodce tak jsem odešel raději si otevřu 4 roky starý kompot taky to jsou vitaminy.

Petr
Petr
1 rok

Ano, tyto ceny skutečně předvádí Kaufland. Např salátová okurka byla za 50. Tyto papriky opravdu za 160. Ok. Když to nekdo koupi, proč ne. Ale ten samý den a stejné zboží v Lidlu o 2 km dál za POLOVIČNÍ ceny!! Proč ještě chodit do Kauflandu?

Iveta
Iveta
1 rok
Reply to  Petr

Ono záleží kde v Lidlu a třeba mrkev od nich je již druhý den ráno plesnivá. Mají super oranžové sáčky a tak myslíte jakou krásnou mrkev máte. A bohužel se to netýká pouze mrkve😭Alespoň v Blansku.

Imrich
Imrich
1 rok
Reply to  Iveta

Pravda i u nás

Chřenovák
Chřenovák
1 rok
Reply to  Petr

V loni tuhle dobu stala paprika kolem 140 Kč za kg
Konce března už stála kolem 90 Kč Možná to asi bude ,že teď všechno pěstuje ve skleníku
Alespoň má o čem teď psát aazdravi 😂