Češi přišli na způsob, jak prodloužit životnost tužkových baterií. Stačí kousek alobalu a vydrží věky

Chcete přepnout program v televizi, namíříte na ni dálkové ovládání …. a nic. Chvilku s ním třepete, potom možná s bateriemi uvnitř ovladače otáčíte, ale nepomůže ani to. A navíc zjistíte, že doma žádné náhradní nemáte.

Co teď? Řešení existuje. A dokonce i pohodlnější, než běhat k televizi a přepínat programy manuálně. Pomůže vám alobal. Hliník je totiž vodivý a tudíž dokáže prodloužit životnost vašich baterií.

Obalte baterie v alobalu

Jednoduše si udělejte z alobalu malé mističky. Do těch zabalte pozitivní i negativní konce vašich nefunkčních tužkových baterií tak, aby se dotýkal i jejich těl. Tak vytvoříte slabý obvod a baterie probudíte k životu alespoň do dalšího dne, než si stihnete zajít koupit nové.

Nahraďte větší menšími

Také se může stát, že vám přestaly fungovat větší tužkové baterie AA a vy jste doma našli jen drobnější AAA. Opět vás zachrání alobal, protože baterie AA i AAA nesou stejné napětí.

Složte si z něj malé čtverečky a ty vložte do mezery mezi kratší baterií a plochou plusovou částí. Tedy tam, kde není pružinka. Alobal jednoduše menší baterii prodlouží a ta může klidně fungovat místo své větší kolegyně.

Jen je potřeba myslet na to, že jejich životnost bude o něco kratší. Tak si nezapomeňte co nejrychleji obstarat ten správný model.

Foto: Shutterstock

1 nabitá nakrmí ty vybité

Našli jste pouze 1 plně nabitou baterii a potřebujete do ovladače 2 nebo více? Vezměte grilovací kleště a s jejich pomocí k sobě přitiskněte vybitou a nabitou baterii jejich zápornými konci. Držte je tak u sebe 1/2 – 1 minutu. Uvidíte, že potom začne fungovat i ta, nad kterou jste už lámali hůl.

Pokud vám tedy přestanou fungovat ovladače v tu nejméně vhodnou dobu, kdy doma nemáte náhradní baterie, je večer a obchody mají zavřeno a ani sousedé nepomohou, vždy existuje řešení.

Žádná baterie není natolik vybitá, aby nezvládla ještě několik málo hodin provozu. Když víte, jak na to. Hlavně musíte mít doma alobal, protože bez toho to nepůjde. Je to multifunkční pomocník, který vám pomůže i v mnoha odlišných situacích, než je pouhé uchovávání potravin.

Podívejte se, jak na to v přiloženém videu:

youtube

Foto: Shutterstock, zdroje: CNN, Dealnews

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
8 měsíců

To si dělá srandu ?! Ať to proboha nikdo nezkouší!!!!