Češi se stále nenaučili používat myčku. Tato chyba způsobí, že vytahují špinavé nádobí

Myčka nádobí v mnohém práci usnadní, přesto nás zlobí, když vytahujeme kousky, které nejsou dokonale umyté a naleštěné. Chyba může být ve špatně poskládaném nádobí před procesem mytí. Naučte se nádobí do myčky správně uložit.

Kvalita spotřebiče není vše

Mnozí se domnívají, že za dobře umytým nádobím stojí kvalitní spotřebič a prémiové mycí a leštící prostředky. Nemusí to být zcela pravda. Klíčové pro správné mytí nádobí jsou dobře naskládané sady do přihrádek, které jsou k tomu určeny.

Hlavním problémem bývají často prkénka na krájení, velké tácy a podnosy, které jsou špatně uloženy. Právě velké kusy nádobí, které jsou špatně umístěné způsobí, že se tableta nerozpustí zcela. Rovněž je bráněno správnému protékání vody z trysek a nádobí je nekvalitně umyto.

Krájecí prkénka (ne)patří do myčky

Ne každé prkénko na krájení můžete vložit do myčky nádobí. Obecně platí, že do myčky můžete dávat plastová a skleněná prkénka. Dřevěná prkénka nemají být umývána v myčce nádobí, ty je zapotřebí umývat ve dřezu ručně. Do myčky dále nepatří dřevěné pomůcky pro vaření a míchání ani kousky, které neodolávají vysokým teplotám.

Foto: Shutterstock

Jak skládat nádobí do myčky

Vrchní přihrádka je určena na malé věci. Skleničky, hrnky, misky a ostatní drobnosti. Samozřejmě musí být umístěny dnem vzhůru, směrem k trysce. Spodní přihrádka je určená na talířky, hrnce, pánve, varné sklo a mohou tam být i zmíněná krájecí prkénka. Ty ale musí být umístěna pod úhlem, aby voda mohla dobře proudit kolem nich. Špatně umístěné prkénko brání trysce v rotaci.

Kam dát v myčce krájecí prkénko

Nikdy neumísťujte krájecí prkénko do přední části myčky. Častou chybou je dávat prkénko před zásobník s práškem nebo tabletou. Prkénko umísťujte kolmo k talířkům. Jedině v této poloze nevadí ani trysce na vodu ani správnému rozpuštění tablety. Pokud si nejste jisti, že prkénko je umístěné správně, poslouchejte myčku chvíli po spuštění. Tryska, která naráží na překážku z prkénka vytváří hluk.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments