Češi si do koupelny začali dávat prázdnou sklenici. Tenhle úžasný trik ze západu zachránil už tisíce domácností

Lidé obvykle prázdné sklenice skladují v kuchyňských skříňkách nebo na policích. Tak proč byste měli dávat prázdné sklenice do koupelny, například na vanu nebo do sprchového koutu? I když to může znít překvapivě, jakmile se dozvíte účel, budete překvapeni.

Sklenice v koupelně: tajná zbraň pro zdravé vlasy

Koupelna je místem, kde si ukládáme různé dekorativní dózy, které slouží k uskladnění doplňků. Ale co kdybychom vám řekli, že nejobyčejnější sklenice, kterou máte doma, může být tajnou zbraní pro zdravé vlasy?

Mnoho lidí si uvědomuje, jaké škody mohou běžné šampony vlasům způsobit. Proto se v poslední době objevuje trend vědomé péče o vlasy. Kadeřníci i laici se shodují, že komerční šampony jsou plné chemikálií, které mohou poškodit vaše vlasy a pokožku hlavy. Proto je důležité, abyste si dali pozor na to, jaké přípravky na vlasy používáte. A tady přichází na řadu sklenice v koupelně! Stačí ji vyčistit, naplnit vodou a použít jako nádobu na vodu pro oplach vlasů.

Foto: Shutterstock

Alternativní metoda mytí vlasů

Jednoduchý trik pro zlepšení účinnosti šamponu a úsporu peněz spočívá v použití prázdné sklenice. Stačí do ní nalít trochu šamponu a naředit jej vodou, dokud se úplně nerozpustí. Poté směs jemně vymačkejte a aplikujte na mokré vlasy a vmasírujte do kůže hlavy. Tento způsob mytí vlasů je mnohem šetrnější k vlasům a pokožce, protože neobsahuje tolik dráždivých chemikálií jako běžné šampony. Zároveň pomáhá ušetřit peníze, jelikož stačí menší množství přípravku.

Pokud byste náhodou připravili příliš mnoho šamponu, není třeba ho použít na jedno mytí – zbytek můžete jednoduše uzavřít a uchovat na příště. Po vyzkoušení tohoto triku se pravděpodobně již nevrátíte k tradičnímu mytí vlasů komerčními prostředky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments