Češi si do koupelny začali dávat prázdnou sklenici. Zachránilo to už spoustu domácností

Prázdné sklenice lidé v koupelnách většinou nemívají. Je to chyba, protože se vám může skutečně hodit. Víte, proč byste měli nechávat prázdnou sklenici například na vaně nebo na umyvadle, a s čím vám může pomoct?

Chcete mít krásné vlasy?

Stačí obyčejná sklenice, co vám zbyla od marmelády, nebo třeba od pěny do koupele. Může vám pomoci s péčí o vlasy, a navíc i ušetříte. Běžný šampon plný chemikálií nemá dobrý vliv na naše vlasy ani pokožku, zvlášť pokud si je myjeme často. Bývá plný přídavných látek, masy sice voní a nejsou mastné, ale v důsledku se i poškozují. Šampon je vhodné používat tak, aby vám pomohl a vlasy nepoškozoval.

Nařeďte šampon ve sklenici

Pokud chcete mít krásné vlasy, nalijte malé množství šampónu do sklenice a nařeďte ho vodou. Spotřebujete ho méně a ušetříte peníze, ale i pokožku hlavy. Důkladně ho rozmíchejte, dokud se zcela nerozpustí. Šampon bude jemnější a nebude dráždivý. Vytvořte pěnu a pak ho zlehka vmasírujte do vlasů.

Foto: Shutterstock

Jemné a lámavé vlasy? Tato metoda je pro vás!

Tento trik je obzvlášť vhodný pro osoby se suchými, lámavými a jemnými vlasy. Stane se vám občas, že se vám dostane štípavý šampón do očí? Díky naředění nebude tato nepříjemnost tak velká. Nemusíte všechen šampón spotřebovat, pokud sklenici uzavřete, můžete ho nechat na příště nebo pro dalšího člena domácnosti.

Sklenice musí být čistá

Rozhodli jste se trik se sklenicí vyzkoušet? V první řadě ji nezapomeňte důkladně umýt a očistit od zbytků potraviny. Pak už ji jen nechte v koupelně, nejlépe v blízkosti šamponu. Až se budete chystat na mytí vlasů, díky tomu si na metodu vzpomenete. Rozdíl v kvalitě vlasů poznáte velmi brzy. Roli hraje i kvalita šamponu, je lepší upřednostňovat takové, které neobsahují celou řadu chemikálií.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok

Tak tohle dělám už kolik let.Tak že nic nového pod sluncem.Jen nevím jak mi to zachrání domácnost!Že by mi to zlevnilo plyn či elektriku😅

Wiki
Wiki
1 rok

Bývá plný přídavných látek, masy sice voní a nejsou mastné, ale v důsledku se i poškozují.
Masy voní? No tvl, článek plný blábolů a ještě voní masy?
Autorka nejen, že neumí psát bez chyb, ale neumí psát vůbec, protože takové blafy co píše… Čtu to jen pro pobavení a vždy mě něčím novým tady pobaví.
Autorka by měla jít pracovat, ikdyž, jestli pracuje stejně jako píše, tak je zadarmo drahá

Jan kopecky
Jan kopecky
1 rok

A jak presne takova pipovina zachrani tu domacnost?
Nejak jsem to z clanku nepochopil

Tomáš
Tomáš
1 rok

A co na to Italové?

Vit
Vit
1 rok

To zase píšete bláboly😜, sklo do koupelny v minimálním množství!!

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Vit

Bláboly jsou zdrojem obživy zdejších brigádnic.