Češi vůbec netuší, že každá pračka umí sušit prádlo. Stačí přitom stisknout správné tlačítko

Slunečné dny, kdy můžete vyprané oblečení sušit venku, nyní nejsou na pořadu dne. V bytech je sušení prádla v zimě problém. I když ho rozvěsíme na sušák, není jisté, že brzy uschne. Navíc většinou sušíme v ložnici, což není úplně ideální z hlediska vlhkého vzduchu a tím pádem i výskytu roztočů.

Jak sušit prádlo za špatného počasí?

V době, kdy venku prší, sněží nebo je nevlídně, může být sušení prádla velmi složité, zvláště když potřebujete rychle vysušit konkrétní kus oblečení. Položením na radiátor ho můžete uspíšit, ale není to ideální řešení.  Tento způsob může poškodit vlákna oděvu, a zároveň zhoršit vzduch v místnosti. Navíc se zvyšuje spotřeba energie, což může být v době zvyšujících se cen energií nevýhodné.

Jednoduchý trik na rychlé sušení

 Existuje však jednoduchý způsob, jak rychle vysušit prádlo. Použijte vaši pračku jako sušičku. Ačkoliv není schopna nahradit ji plnohodnotně, pro rychlé vysušení jednotlivých kusů oblečení může být skvělou volbou. Jistě vás překvapí, jak rychle dokáže vaše pračka vysušit prádlo, pokud ji využijete na 100 %.

Foto: Shutterstock

Zvolte program odstřeďování

Vložte vyprané, mokré oblečení do bubnu pračky a přidejte k němu suchý a čistý velký ručník. Program. který má každá běžná pračka, zajistí rychlé sušení. Ručník absorbuje vlhkost a čím více bude savý, tím lépe. Stiskněte tlačítko odstřeďování na pračce a nastavte co nejrychlejší možnou rychlost. Počkejte, až pračka ukončí cyklus a vyndejte prádlo z bubnu. Ručník pohltí většinu vlhkosti a oblečení bude téměř suché. Zbývá už jen krátký čas na sušení na sušáku.

Rychlá záchrana

Tímto jednoduchým postupem můžete v pračce rychle vysušit své oblíbené kusy oblečení. S pračkou a trochou pomoci ze strany čistého ručníku máte vlhké prádlo téměř suché během krátké doby. Ušetřete čas a energii a využijte tuto jednoduchou techniku ve chvíli, kdy nemáte čas na dlouhé sušení.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Aha, to je skvělé, takže místo jednoho kusu mokrého oblečení budu mít jeden kus skoro suchého oblečení a jeden mokrý ručník. A ten usušíme kde? To je stejné geniální jako Cimrmanův důlní výtah.