Češi zjistili, že pečící papír se dá použít hodně zvláštním způsobem. Dlouho tu o tom nikdo netušil

Češi vždycky patřili k vynalézavým lidem a tentokrát dokázali překvapit i sami sebe. Většina lidí pečící papír používá pouze k pečení jídla, ale čeští nadšenci kutilové zjistili, že lze pečící papír použít i jiným způsobem. A co je nejzajímavější, není to nic, co by někdo jiný v minulosti již nezkoušel.

Manipulace se zipem

Kdo by si pomyslel, že kromě pečení lahodných dobrot může pečicí papír sloužit také jako pomocník při manipulaci se zaseknutými zipy na oblečení. Tento trik je nejen jednoduchý, ale také velmi efektivní. Stačí vzít kus pečicího papíru a přejet s ním po zaseknutém zipu, a během okamžiku se vám bude dařit zip ovládat bez jakýchkoliv problémů.

Žehlička jako nová

Pokud máte doma starou a zanedbanou žehličku, nemusíte ji rovnou vyhazovat a kupovat novou. Můžete ji snadno vyčistit pomocí jednoduchého triku s pečicím papírem a solí. Vezměte kus pečicího papíru a na jeho voskovanou stranu nasypte trochu soli. Poté žehličku zahřejte a přejíždějte s ní přes papír se solí. Voskovaná strana papíru odstraní nečistoty, a sůl pomůže k odstranění případného zbytku.

Foto: Shutterstock

Pečicí papír jako pomocník v mrazáku

Zamrazení masa může být velká výzva, zvláště pokud se později snažíte rozmrazit celý balíček. S použitím pečicího papíru však můžete zamrazit maso jako profesionál. Stačí použít kousek pečicího papíru jako ochrannou vrstvu mezi plátky masa předtím, než je dáte do mrazáku. Pečicí papír zajistí, že zůstanou oddělené i po zamrznutí, což usnadní následné rozmrazování a porcování.

Trik, jak udržet pořádek v kuchyni

V kuchyni bývá často nečisto a úklid může být otravný. Ale s pečicím papírem to bude mnohem jednodušší. Stačí vyložit spodky skříněk pečicím papírem a všechno nádobí a příbory tam naskládat zpět. Papír zachytí všechny drobné nečistoty, které se mohou dostat na dno skříňky, a ušetří vám spoustu práce při úklidu. Až bude papír příliš špinavý, stačí ho jen vyhodit a nahradit novým.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments