Česká spořitelna hlasitě varuje klienty. Jednou špatně kliknete a ztratíte všechny úspory. Lidé jsou z toho zoufalí

Bohužel se zdá, že nekalé živly přišly na skutečně velmi efektivní způsob, jak vás připravit o peníze. Jde o další ze série triků, které se objevují jako na běžícím pásu. Avšak tentokrát jim do karet hrají okolnosti, jež se objevují pouze jednou za rok. A tak toho masivně využívají. Bohužel už se ukazuje, že mají nemalý úspěch a statisícové úspory lidí mizí v nenávratnu.

Stane se to každému

Tito šíbři zjistili, že nejlepší je, když svou šejdířskou aktivitu přilepí na nějakou veřejně známou událost, která se dotýká prakticky všech. To potom budí zdání důvěryhodnosti, jelikož se jedná o věc, kterou každý nějakým způsobem řeší. Před aktuální událostí teď varuje nejen Finanční správa, ale také Česká spořitelna z pozice největší tuzemské banky.

Stalo se totiž to, že Češi odeslali svá daňová přiznání, ať už sami datovou schránkou nebo prostřednictvím svého zaměstnavatele. A mnozí se začali těšit na každoroční přeplatky, které jim chodí v důsledku uplatnění nejrůznějších slev na dani, ať už je to na dítě, manželku nebo třeba na úroky z hypotéky. Pokud v tom umíte chodit, stát vám může na daní vracet nemalé peníze, klidně i desítky tisíc korun. To je významná částka pro jakoukoliv domácnost.

A právě tady přistupují ke slovu organizované skupiny. Těm už stačí jen rozesílat SMS, v nichž upozorňují na skutečnost, že máte daňový přeplatek. Ve zprávě také přiloží odkaz, který je třeba rozkliknout a vyplnit potřebné údaje, aby vám byl přeplatek vyplacen. Vše se tváří velmi důvěryhodně a mnoho lidí ani nenapadne, že je zvláštní, když vyplňují v podstatě své přihlašovací údaje do bankovnictví.

Vše vypadá velmi důvěryhodně

Když rozkliknete odkaz a zvolíte svou banku, budete přesměrování na podvodné stránky, které vypadají stejně jako přihlášení do George,” varovala Česká spořitelna na svých webových stránkách. Jednoduše tedy vyplníte údaje a potom už vám jen přijde výzva, která se maskuje jako potvrzení příchozí platby. To je pochopitelně nesmysl a v daný moment potvrzuje naopak odchozí platbu.

Banky se pochopitelně snaží před touto nekalostí varovat, seč mohou, ovšem informace se zdaleka nedostane ke všem. Řada lidí už naletěla, a takové případy jsou potom velmi bolestivé. Nepřijdete totiž jen o pár stovek nebo tisícikorun. Často jde o stovky tisíc rovnající se celoživotním úsporám dotyčného.

Čtěte také: Velká česká banka má průšvih. Lidem najednou zmizely peníze z účtů. Nejste mezi nimi?

Pakliže si myslíte, že peníze půjdou ještě nějakým způsobem zachránit, jste na omylu. Podvodníci mají sofistikovaný systém, kterým peníze okamžitě rozpošlou na nejrůznější účty a potom někde vyberou v hotovosti. Na toto jednání se přitom nevztahuje žádné pojištění, jelikož jste svým počínáním sami vše umožnili.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
12 dní

Můžete říct kdo konkrétně je zoufalej? Já u spořky jsem, varovali mě, ale zoufalej teda nejsem. Snad jen ze za každou cenu skandalizujících titulků vašich článků, paní Štěpánková. TO je opravdu čirý zoufalství….