Česneková voda dokáže hotové zázraky. Naši předkové ji používali neustále, ale pak upadla v zapomnění

Česnek patří k těm nejsilnějším přírodním léčivům, jaké existují. O tom není třeba vést dlouhé debaty. Přesto se v posledních letech stává spíše pochutinou, než aby lidé spoléhali na jeho zdravotní účinky. To ale chybou, protože především v oblasti prevence dokáže velké věci.

Jak ale využít prospěšné účinky česneku nejlepším možným způsobem? Nabízí se pravidelná konzumace česnekové vody. To je způsob, který používali už naši pradědové a prababičky. Nicméně pak se na něj do značné míry zapomnělo. Zejména na podzim nebo v zimě nesměla sklenice s česnekovou vodou chybět, ale není od věci ji pít preventivně celý rok. Průběžně si tak budete posilovat imunitní systém, který potom zafunguje na výbornou, když je potřeba.

Jak připravit a pít česnekovou vodu

Česnek je plný vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek, které zlepšují obranyschopnost organismu. Je třeba se jen naučit konzumovat ho pravidelně, k čemuž je právě česneková voda ideální. Připravíte ji velmi jednoduše. Stačit vám bude sklenice vody a pár stroužků česneku. Ten oloupejte a prolisujte do vody. Pak nezapomeňte dobře promíchat.

Pro co možná nejsilnější efekt byste česnekovou vodu měli pít každé ráno, a to ještě na prázdný žaludek. Možná jste tímto způsobem popíjeli citronovou vodu. Můžete ji tak na nějakou dobu nahradit právě česnekovou.

Existuje ještě další způsob, jak připravovat a konzumovat česnekovou vodu. Skutečně obrovské množství prospěšných látek získáte následujícím způsobem. Ráno rozřízněte stroužky česneku v příčném směru a dejte do litrové nádoby s vodou pokojové teploty. Nechte celý den odstát. Večer si pak dopřejte vynikající výluh. Ale pozor, maximálně 3 sklenice za večer. Ideálně, pokud tak učiníte tři hodiny po posledním jídle a krátce předtím, než půjdete spát.

Foto: Shutterstock

Jak působí česneková voda na tělo

  • Nastartuje a zrychlí metabolismus. Tělo tak bude lépe spalovat a trávit.
  • Potlačuje záněty v těle a předchází tak rakovinovému bujení.
  • Posílí imunitní systém.
  • Likviduje viry a bakterie ve střevě.
  • Pomáhá kardiovaskulárnímu systému.
  • Snižuje krevní tlak.
  • Detoxikuje organismus od škodlivých látek.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments