Chytří lidé přidávají do prádla kuličku alobalu. Až zjistíte proč, budete to dělat také

Alobal oceníte při grilování nebo při zabalení teplého pokrmu. Napadlo vás ale jej využít při praní prádla? Zkuste jej přidat do bubnu pračky při praní. Sníží elektrostatickou energii a oblečení bude bez skvrn od pracího prášku.

Triky pro lepší praní

I když většina moderních a pokrokových domácností zapomněla na to, že vyprané prádlo se před uložením do skříně žehlívalo, zůstává praní prádla otravnou a časově náročnou činností. Tam, kde nepomůže sušička a moderní programy praček, dostávají se ke slovu účinné triky pro praní prádla.

Z většího množství alobalu vyrobte důkladným zmačkáním dostatečně velké kuličky. Každá koule by měla mít průměr alespoň 5 cm. Ty vhoďte do bubnu pračky při každém praní prádla. Nejvíce to oceníte při praní černého prádla. Alobal snižuje při tření prádla elektrostatickou energii, na černé prádlo se následně mnohem méně lepí žmolky a nečistoty.

Odstranění zbytků prášku

Také se vám občas stane, že na černém oblečení máte zbytky pracího prášku nebo aviváže a oblečení putuje hned zpět do pračky? S alobalem se vám to už nestane. Zbytky prášku a aviváže alobal zachytí, na oblečení fleky zůstávat nebudou. Jedny alobalové kuličky můžete používat i opakovaně.

Foto: Shutterstock

Triky pro lepší sušení

Zmačkané alobalové kuličky pomáhají v sušičce na prádlo. Snižuje se elektrostatická energie a prádlo se vysuší mnohem rychleji. Kuličky prádlo nadzdvihnou a provzdušní. Cyklus sušení je rychlejší, tím spotřebujete mnohem méně elektrické energie. Do sušičky je vhodné použít jiné kuličky než ty z pračky a měly by být minimálně tři.

Další triky pro použití alobalu

  • Stočená kulička alobalu společně s čistícím prostředkem pomůže odrhnout připálené skvrny na nádobí. Nehodí se ale na každý povrch.
  • Pokud nemáte při ruce trychtýř, můžete si nálevku vytvarovat z alobalu.
  • Stříháním do alobalu nabrousíte nůžky.
  • Alobal za topením odrazí teplo zpět do místnosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments