Čistka v České televizi začala. Okamžitě musel skončit oblíbený moderátor. Na jeho výstřelky už nikdo nebyl zvědavý

Česká televize podle názorů řady odborníků představuje takzvanou chráněnou dílnu pro spoustu lidí, kteří do ní vlastně vůbec nepatří. Třeba proto, že namísto nestrannosti dávají najevo určité názory, a to dosti výrazně. To je samo o sobě porušením Kodexu ČT, jenže dlouhou dobu se něco takového neřešilo.

Tentokrát to přehnal

Bývalý generální ředitel České televize Petr Dvořák držel nad svými svěřenci ochrannou ruku. A kromě toho, že z televize udělal dobře namazaný stroj, který rutinně a technicky funguje velmi dobře, způsobil také to, že se proti vysílání vymezuje stále více občanů. A to v případě veřejnoprávního média, které má sloužit všem, není vůbec dobré.

Nástup nového ředitele Jana Součka dával naději, že se věci začnou měnit. Bohužel to nejde dostatečně rychle, aby to vzbuzovalo pocit, že se něco zásadního děje. Pravdou však je, že se věci přeci jen daly do pohybu a větší čistka v útrobách České televize je doslova na spadnutí. Čeká se jen na vhodný moment, jak ji odstartovat.

Jeden ze známých moderátorů se však musel poroučet ještě dříve. Nejde o nikoho jiného než Jakuba Železného, který měl zjevně pocit nedotknutelnosti, a hned po jmenování Součka ředitelem ho začal kritizovat a spojovat se zvláštními osobami. Nový ředitel si to nepřekvapivě nenechal líbit a Železného veřejně pokáral.

Chvíli se oba špičkovali přes média, až nakonec došlo k tomu, že si Jakub Železný vzal oficiálně dlouhodobé volno a z obrazovek zmizel. Reálně se však mluví o tom, že pokud by to neučinil, jednoduše by byl z vysílání stejně stažen. Takto si mohl zachovat alespoň tvář, byť pravda je veřejným tajemstvím.

Dveře má zavřené

Železný si tedy dal několikaměsíční pauzu, po které se však chtěl do své někdejší prominentní role vrátit. To mu ale již nebylo umožněno a nakonec byl převelen na bezvýznamné projekty, kde není vidět ani slyšet.

Diváci jsou však spokojeni. “Popravdě, na ty jeho móresy se už nedalo koukat. Co ten si troufl, to už bylo příliš,” říká divačka Romana. “Teď je tam místo něj pan Takáč, a to je opravdový profesionál. Chová se slušně a člověk má pocit, že se něco dozvěděl, ne jako když tam Železný pořád něco pokřikoval.

Čtěte také: Česká televize pohrozila lidem. Můžete dostat pokutu 10 000 Kč

Podle zákulisních informací je vysoce nepravděpodobné, že by se Jakub Železný v blízké době na obrazovce České televize objevil. U nynějšího vedení má zkrátka dveře zavřené a očekává se spíše, že si sám sbalí kufry a veřejnoprávní televizi definitivně opustí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hastepkl
Hastepkl
9 dní

Celej prodelecnej moloch je zbytecnej, kde je svoboda neplatit nepodmíněná vlastnění televize která třeba ani nepřijímá signál🤔😑

Petr
Petr
10 dní

Česká televize je rodinný podnik,placený občany.Koncesionářskými poplatky.

Pavel Činátl
Pavel Činátl
11 dní

No já tedy fakt nevím, paní Štěpánková. Určitě nejsem nějaký obdivovatel Jakuba Železného, ale ať se snažím sebevíc, jeho MÓRESY si fakt nemůžu vybavit. Nemohla byste být nějak víc konkrétní? Třeba máte pravdu, ale ty vaše nekonkrétní objevné články už začínaji být pověstné. Tak třeba ta paní, kterou uvádíte jako “svědka” by mohla vyjádřit nějakou přesnou námitku, aby vám vypomohla a já bych pak třeba dokázal rozpoznat v čem ty MÓRESY pana Železného spočívaly. Z vašeho nicneříkajíciho, plytkého a nekonkrétního textu nějak nejde rozpoznat (jak bývá u vás obvyklé), kde je jádro pudla. Rád se nechám poučit, máte-li čím. Předem… Číst vice »

Last edited 11 dní by Pavel Činátl
Vladimír
Vladimír
11 dní
Reply to  Pavel Činátl

Naprosto s vámi souhlasím, pane Činátl. Více se mi nelíbí moresy paní redaktorky. Napsat kritický článek a použít jediný argument slova nějaké divačky Romany je naprosto neprofesionální. Celé to vypadá jako pomluva a záměrné očerňování někoho.

Pozorný Vlastimil
Pozorný Vlastimil
11 dní

Železný a takovýchto neobjektivní vejlupků je v CTV daleko více.
Třeba Řezníček,který se nyní snaží, ale před prezidentskými volbami byl k neudržení.