Citronový sirup s medem a česnekem zajistí rychlé posílení vaší imunity a snížení hladiny cholesterolu

Tři téměř zázračné suroviny, které vás mohou při nachlazení postavit na nohy. Citron, med a česnek mají složení, které je pro lidské zdraví velmi prospěšné. Pokud je navíc zkombinujete, získáte sirup, který posílí váš imunitní systém. Recept je jednoduchý, rychlý, a dokonce i levný.

Med, česnek a citron

Zmíněné potraviny používaly při léčení už naše babičky. Až dnešní doba se slepě spoléhá na západní medicínu a průmyslově zpracované léky. Zkuste raději vsadit na přírodu a šetrné metody.

Med, česnek i citron jsou velmi bohaté na vitamín B, C a dále minerály, jako je vápník, zinek, fosfor nebo jód. Směs má sice velmi agresivní aroma a protože chutě všech surovin jsou velmi výrazné, ale jednou za čas vám tato kombinace přinese pevné zdraví.

Kromě medu, česneku a citronu dokáže imunitu podpořit také zázvor a kurkuma. / Foto: Freepik

Pozitivní dopad na tělo

Směs se nejčastěji konzumuje kvůli své schopnosti posílit imunitní systém a ochránit tělo před viry a škodlivými látkami. Může ale přirozeně upravit krevní tlak, zbavit krev cholesterolu, ochránit srdce, střeva, játra nebo žaludek a v neposlední řadě také pečovat o nervový systém.

Směs také pomůže napravit vaši estetickou stránku. Pokud se potýkáte s častějším padáním vlasů, lámáním nehtů nebo nekvalitou zubů, začněte směs konzumovat pravidelně a uvidíte, že se brzy dostaví výsledky.

Alternativní medicína dokonce tvrdí, že je směs vhodná jako prevence před vznikem rakoviny, cukrovky a dalších obdobných civilizačních chorob.

Recept

Med si sežeňte nejlépe od včelaře. Nakrájejte citron na kousky, zbavte ho kůry a rozmixujte jej na malé kousky. Česnek oloupejte, nechte chvíli ležet v pokojové teplotě a poté nastrouhejte. Vše promíchejte, dejte do nádoby a nechte odležet ve sklenici na tmavém místě po dobu deseti dnů. Následně užívejte preventivně vždy pár lžiček denně. Vhodnější je směs konzumovat po jídle, jelikož citron a česnek by na žaludek mohly působit příliš agresivně. 

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments