Co dělat, když vás v noci přepadne hlad?

Kdy a v jaké míře jíst, to jsou neustále řešené otázky. Nastavení má každý individuální. Co je však problémem, je přejídání se na noc.S tím má problém velká spousta z nás. V noci máme většinou největší hlad, důležité však je zvolit pokrm, který onen hlad zažene a přitom se nepřejíme. Protože nezdravé noční stravování může vést ke špatnému trávení a ke tloustnutí.

Nepravidelný režim stravování

V dnešní době je velice běžné do sebe ráno hodit malou snídani při nestíhání do práce. Oběd většinou přichází, když zrovna máme čas, tudíž někdy odpoledne. V práci jsme dlouho, nebo máme koníčky a vracíme se pozdě večer. Tělo nám říká, že máme hlad, a tak většinou zapadneme k filmu či seriálu s dalšími pochutinami. A to je další problém – na místo nějakých aktivit, jako je četba či pohyb, zapadneme k televizi či počítači a sledujeme program, který doslova vybízí k tomu, abychom u něj jedli.

Nastavte tělu pravidla

Tělo má výhodu adaptace na jakýkoliv režim. Stačí si říct, že večer se jíst nebude. Že snídat budete v sedm hodin a obědvat například ve dvě hodiny a večer třeba kolem osmé. Po nějaké době skutečně chuť a hlad ve večerních hodinách vymizí, ale abyste to přežili, stejně budete muset jíst alespoň něco lehkého. Musíte být na sebe dostatečně přísní, nastavit jasná pravidla. A k tomu potřebujete vůli.

Co dělat s chutí?

Problémem jsou chutě. Na salát či jiná lehká jídla většinou večer chuť nepřichází, proto saháme po těžších variantách. Pokud máte nezkrotné chutě, zkuste si dát třeba nějakou pálivou omáčku. Po ní vás chuť přejde, nebo si dejte nápoj s bublinkami. Pokud nezabírá nic z vypsaných bodů, vypláchněte si ústa ústní vodou, po které vám nic chutnat nebude a v případě potřeby opakujte.

Oklamat své chutě

Máte chuť na těžké jídlo, otevřete ledničku a v ní ovoce? Správně, nezbyde vám, než si jej dát, nebo odejít s prázdnou. Důležité je být připraveni na noční chutě a zamezit jim tím, že si připravíte zdravé a lehké suroviny do své ledničky. Určitě se vám nebude chtít v noci utíkat do otevřeného obchodu, a tak se musíte spokojit s tím, co máte.

Je to na vás

Nakonec je to jen a jen na vašich prioritách. Někdo se chce cítit dobře a být spokojený se svou postavou, jinému je to jedno a důležitější je pro něj se nacpat. Dříve či pozdě však budete před tuto volbu postaveni. Nemusíme připomínat, že je důležitý pohyb a cvičení. Cvičení přispívá k celkovému blahu a zdraví.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Radek Chlup

Externí autor magazínu AAzdraví.cz.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Leo Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Leo
Host
Leo

Dobrý den, je mi pětapadesát, od 18ti let měřím 180 cm a vážím 80 kg. Zásadně nesnídám, nesvačím a ani neobědvám. Moje chvíle přichází po osmé večer, kdy si dám třeba patnáct kynutých knedlíků s omáčkou, a poté ještě nějaký sladký zákusek. Knedlíky mám tak 4x do týdne. Cítím se velmi dobře, se svojí postavou, která je leta letoucí stejná jsem naprosto spokojen a nacpat se večer je to nejlepší. Hezký den

Loading...