Děti ve školce jedly jídlo z pytlů na odpadky. Když se vám to nelíbí, běžte jinam, řekli rodičům

Doslova neuvěřitelné záběry z jedné z pražských mateřských školek se dostaly na veřejnost. Ukázalo se, že děti se zde stravovaly naprosto nehygienickým způsobem, a to z pytlů na odpadky. Jak někdo mohl takový nesmysl vymyslet, zůstává tajemstvím. Na případ upozornila televize Nova.

Cílem bylo ušetřit práci

Děti v mateřské školce Kroupova, která se nachází na pražském Smíchově, pravidelně své obědy konzumovaly z odpadkových pytlů. S tím přitom nesouhlasily ani přítomné učitelky, které se však v důsledku toho dostaly se zaměstnavatelem do konfliktu. Právě ony na tuto praxi, která má údajně trvat už deset let, upozornily novináře.

Celá tato obskurní záležitost se stravováním ve školce probíhala podle všeho proto, aby místní kuchařky a zaměstnanci měli co možná nejméně práce, například s mytím nádobí. To je mimochodem zajímavý přístup v době, kdy se omezují jednorázové plasty. Zde jejich spotřeba byla obrovská.

Foto: Shutterstock

Pytle mohou uvolňovat částice

Školka přitom k tomuto účelu používala zcela nevyhovující sáčky. Je pochopitelně na zváženou, zda se vůbec sluší, aby děti jedly z pytlíků. Ty však nebyly ani určeny ke kontaktu s potravinami. Šlo o pytle na odpad, ze kterých se při kontaktu s teplým jídlem mohou uvolňovat nejrůznější škodlivé částice. Hygiena proto již oznámila, že se školkou zahájí správn řízení.

Nepochopitelně se k celé věci postavila jak ředitelka školky, tak i starostka. Ty trvají na tom, že se ve školce neděje nic špatného. Pokud s touto praxí mají rodiče problémy, mají si prý najít jiné zařízení, kam děti umístí.

Tato školka má prý ale i další závažné problémy, jak upozornila školní inspekce. Stravování je zde prý nevyvážené a jedna z učitelek se chovala nevhodně.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
1 rok

Ale kdepak. Jsou to jen poctivé vykonavatelky současné vládní politiky.

Margareta Jantošová
Margareta Jantošová
1 rok

Ať odstoupí jak ředitelka školky,tak i starostka! Ať jdou dělat někam uklízečky tam nadělají méně škody! I když kdo ví.

Monika
Monika
1 rok

Tak že ředitelka školky,, tak i starostka z pytlů jedli taky,když je to tak v pořádku! Obě dvě bych vyrazila na hodinu a tu línou pakaz co mají v kuchyni též!Klidně hazardovali se zdravím dětí!!Pakáž