Dobu sušení prádla jsem zkrátila na polovinu. Přitom stačí do pračky přidat jednu věc, kterou má doma každý

Sušení prádla je pro mnoho lidí povinnost, která někdy trvá nekonečně dlouho. Čekat na suché oblečení může být velmi frustrující, a navíc to znamená zbytečnou spotřebu elektřiny a času. Existuje však trik, který může tento proces výrazně zrychlit a ušetřit vám spoustu času a peněz.

Přidejte k praní ručník

Proces je jednoduchý. Nechte prádlo v pračce a přidejte do ní suchý velký ručník nebo osušku. Je ale důležité, aby pračka nebyla přeplněná. Pokud máte hodně prádla, raději ho perte nadvakrát. Poté nastavte pračku na vysoký stupeň odstředění a zapněte. Ručník do sebe absorbuje větší množství vody, a prádlo bude následně rychleji schnout.

Po dokončení cyklu vyjměte prádlo z pračky a pověste ho na sušák nebo na topení. Rozdíl poznáte již při vyjmutí prádla z pračky. Prádlo bude hned výrazně sušší, a doschne rychleji. Tento trik je skvělý zejména pro ty, kteří nemají k dispozici sušičku.

Prádlo uschne rychleji

Pokud sušíte prádlo v bytě na sušáku, je dobré ho rozmístit po šňůře, aby mohl mezi prádlem lépe proudit vzduch. Zároveň je důležité zapnout topení a pravidelně větrat místnost, kde sušíte prádlo. Při častém sušení v bytě a nedostatečném vytápění a větrání může vzniknout plíseň.

Foto: Shutterstock

Zkuste ručník dát i do sušičky

Chcete-li zkrátit dobu sušení prádla v sušičce, vložte do ní před spuštěním cyklu suchý ručník. Ručník do sebe vstřebá větší množství vlhkosti a tím pomůže urychlit proces sušení prádla. Zároveň tím ušetříte na nákladech za elektrickou energii, protože doba sušení bude kratší.

Vložte do sušičky společně s prádlem i suchý ručník a zapněte cyklus na vysokou teplotu. Během sušení pravidelně kontrolovat sušení prádla a každých 15 minut vyndejte ručník ze sušičky. Ten můžete nechat dále uschnout na vzduchu, zatímco prádlo se bude sušit v sušičce. Tento trik je užitečný zejména tehdy, pokud potřebujete rychle usušit čerstvě vyprané prádlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments