Dokonale čistá koupelna díky geniálnímu triku. Stačí použít aspirin

Aspirin všichni známe jako univerzální lék, který nám pomůže od bolesti a horečky. Nicméně využít se dá i mnoha dalšími zajímavými způsoby. Pokud se nebojíte zbraň z lékárničky použít i při domácích pracích, pokračujete ve čtení.

Co je aspirin?

Aspirin je nesteroidní (nenarkotické, tzn. nezpůsobují necitlivost nebo strnulost) protizánětlivé léčivo.  První svého druhu. Aspirin obsahuje salicylát – sloučeninu, která se nachází v rostlinách, např. ve vrbě nebo myrtě. Snižuje horečku, zánět a ulevuje od bolesti. Aspirin je ve skutečnosti ochranná známka německé farmaceutické firmy, obecný termín pro aspirin je kyselina acetylsalicylová. Stejnou účinnou látku má také acylpyrin, liší se pouze skladbou pomocných látek.

Koupelna jako ze žurnálu

Recept na aspirinový zázrak a vaši výstavní koupelnu je roztomile jednoduchý. Rozpusťte dva aspiriny v teplé vodě. Vznikne vám tak čistič, který můžete nalít do rozprašovače nebo do něj namáčet houbičku. Účinně vyčistí nečistoty typické pro koupelnu jako jsou skvrny od mýdla, sprchového gelu a šamponu.

Rozdrcený prášek také precizně vyčistí vaši toaletu. Prostě jej nasypte do mísy, nechte působit a spláchněte.

Velkým plusem je působení aspirinu na rez. Té se v koupelně málokdy vyhneme. Pokud vás rez trápí, rozdrťte pár aspirinů, posypejte jimi navlhčená kritická místa, nechte 10 minut působit, poté setřete vlhkým hadrem a opláchněte.

Funguje dokonce i na ucpané odpady. Několik rozdrcených tabletek nasypte do odtoku, přijdete sklenici octa a nechte několik minut působit. Poté zalijte vařící vodou. Vzhledem k povaze směsi pracujte v rukavicích a chraňte si oči.

A když už jsme u té koupelny, klidně můžete z rozdrceného aspirinu a studené vody vytvořit pastu, kterou aplikujete na skvrny způsobené potem na vašem oblečení. Nechte chvíli působit a vyperte.

Foto: Shutterstock

Péče o tělo i květiny

Rozdrcený aspirin dokáže divy i s vaší vizáží. Dá se z něj vyrobit peeling na nohy, kyselina acetylsalicylová totiž pomáhá odstraňovat odumřelé buňky, takže díky ní budete mít měkčí kůži na nohou. Pokud máte lupy, tak si aspirin můžete přidat do šamponu a díky jeho vlastnostem se lupů zbavíte. Někteří nadšenci z něj dokonce vytváří smícháním s vodou pastu, kterou nanášejí na nedokonalosti na pleti. Aspirin napomáhá ucpaným pórům vyplavit veškeré nečistoty ven.

Blahodárně bude působit také na vaše květiny. Ty pokojové můžete zalévat vodou s rozdrceným aspirinem, odvrátí škůdce a podpoří imunitní systém rostlin, řezané květiny zase udrží déle svěží, protože díky nízkému pH, které ve vodě vyrobí, se budou rostlinám lépe přijímat živiny.  

Kdo by to byl řekl, že lék, kterému vděčíme za tolik, se může hodit i při úklidu. Hlavně vždy dbejte na to, aby léky nezůstaly v dosahu dětí. To by nám za ty čisticí pokusy nestálo.

Foto: Shutterstock, zdroj: Medicalnewstoday, Apartmenttherapy

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments