Dokonale čistá trouba bez drhnutí. Chytrý trik s tabletou do myčky odstraní i léta starou mastnotu

Čištění trouby není atraktivní činnost, pokud nás úklid vysloveně nebaví. Může se stát, že když se k tomu po dlouhé době dostanete, bude to práce skutečně na dlouho. Pokud vám to běžným přípravkem nepůjde zrovna snadno, můžete sáhnout po jiných metodách. Za vyzkoušení stojí i tableta do myčky.

Stačí obyčejná tableta do myčky

Pokud používáte klasické tablety do myčky, a ne moderní gelové, máte to hlavní doma. Gelová by vám příliš nepomohla. Pak budete potřebovat vodu a případně rukavice, abyste ochránili vaši pokožku. Ta může na tablety při čištění špatně reagovat. Tablety do myčky se dají použít na jakýkoliv povrch, na sklo i kov. Nemusíte se obávat, že vám troubu poškrábou.

Jak na to?

Vezmete misku s vodou a tabletu do ní ponoříte. Počkáte, až nasákne vodou, a můžete ihned začít s čištěním. Nenechávejte tabletu namočenou příliš dlouho, může se začít drolit. Čistěte klasicky, jako byste používali houbičku. Přitlačte a krouživými pohyby troubu vyčistěte.

Foto: Shutterstock

Jaké jsou další způsoby na vyčištění trouby?

Kromě tablet do myčky jsou ještě další způsoby. Rozhodně platí, že čistit troubu je potřeba pravidelně a co nejčastěji, to vám ušetří mnoho práce. Ideální je najít si chvilku po každém pečení. Pokud se chcete vyhnout chemii, můžete použít jedlou sodu, ocet, nebo citrón. Ve chvíli, kdy chcete vsadit spíš na chemii, si kupte prostředek přímo na trouby určený, který odstraní i mastnotu. Stojí za zmínku, že na trhu jsou i samočistící trouby, které využívají technologie k samočištění a troubu se v tomto směru starat nemusíte.

Jak vyčistit troubu octem

Ve chvíli, kdy se rozhodnete jít na to s pomocí přírody a toho, co máte doma, vyzkoušejte ocet. Je to univerzální prostředek pro celou domácnost. Je to jednoduché, celou troubu, i vnitřky otřete hadříkem namočeným v octu. Pak zapněte troubu na 150 °C. Nečistoty a mastnota se snadno rozpustí. Troubu necháte vychladnout, setřete a máte hotovo!

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments