Drobný puchýřek, který dokáže potrápit. Jak se zbavit oparu?

Když se ráno podíváte do zrcadla, odměnou vám je pohled na drobný červený puchýřek na rtu, který o sobě sice ještě nedává příliš vědět, ale vám už je předem jasné, že vám pořádně znepříjemní den. Okamžitě začnete přemýšlet nad způsoby, jak se zbavit oparu co možná nejrychleji, ještě více by vás ale zajímalo, jestli se jeho vzniku dá vůbec nějak předejít. V dnešním článku vám prozradíme, jak se zbavit oparu – tak schválně některý z našich tipů vyzkoušejte!

Proč opar vzniká?

Ještě před tím, než si začneme jmenovat všechny triky, tipy a fígle, jak se zbavit oparu, bychom si určitě měli říci, proč tyhle otravné puchýřky vlastně vznikají.

Opar je infekční onemocnění, za jehož vznikem stojí vir zvaný Herpes simplex. Pokud byl náš organismus tímto virem jednou nakažen, zůstává nadále v našem těle a jakmile k tomu dostane vhodnou příležitost, rozhodne se opět udeřit. Opar vzniká ve chvíli, kdy dojde k oslabení imunity, vzniknout může i po nadměrné psychické zátěži, některým ženám se objevuje v rámci premenstruačního syndromu a někdy vznikne i z leknutí.

Neobjevuje se pouze na rtech

Nejčastěji nás nevzhledné, bolestivé a ke konci svědivé puchýřky potrápí na rtech, tato část těla však není jediná, kde může opět vzniknout. Objevuje se například i v nose, potrápit nás může v genitálních oblastech a rozlišujeme i velmi nepříjemný pásový opar.

Jak se zbavit oparu?

Nyní se již dostáváme k části, která vás asi zajímá ze všeho nejvíce – jak se ho zbavit?! Máme pro vás několik tipů i babských rad, které mohou od oparu pomoci. Vyzkoušejte a uvidíte!

  1. Natírejte postižené místo smetanou, opar by měl do druhého dne zmizet.
  2. Potírejte postižené místo kukuřičným, sezamovým, palmovým, rýžovým nebo olivovým olejem lisovaným za studena.
  3. Přiložte na postižené místo pláten čerstvého citronu.
  4. Natřete si postižené místo zubní pastou a nechte zaschnout.
  5. Potírejte postižené místo alpou, vysušuje.
  6. Přiložte na postižené místo plátek česneku.
  7. Kupte si v lékárně speciální náplasti, které se přilepí na opar.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

18
Komentujte

avatar
15 Komentářová vlákna
3 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
18 Autoři komentářů
SonyPavelRudaAnkajan Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sony
Host
Sony

Trpěla jsem na opaty do chvíle, kdy jsem se nechala očkovat proti rakovině děložního čípku. Tu totiz zpusobuji stejně viry. Vakcina tak měla vedlejší účinek velmi pozitivní. Za posledních 15 let ani jeden opar a to jsem měla opar min. 1 měsíčně.

Pavel
Host
Pavel

Na úplné odstranění oparů je nejlepší výrobek Herp (nebo Herpeson) od Joalis ww.joalis.cz
Ty jejich výrobky jsou hodně účinné (používají se jako kapky na kašel)… Mě se dělaly opary hodně a po použití několika jejich výrobků vč. Herp se mi opary už několik let nedělají žádné..A taky se mi už netvoří lupy (ale u těch lupů nevím přesně jaký výrobek od Joalis na ně zabral-používal jsem těch výrobků vícero)

Anka
Host
Anka

Každý chce ušetřit pár korun a vychvaluje ty příšerné babské rady, dejte dvě stovky za Vect.vir a za dva dny je klid 🙂

jan
Host
jan

Pár faktů, pokud byl organismus virem nakažen, zůstává v těle a vzniká ve chvíli nadměrné fyzické, nebo psychické zátěže. Souhlas. Opar se množí v mastném prostředí, tzn. nemazat, ale sušit. Potírat nejlépe alkoholem s vysokým %, např vodkou, slivovicí… klidně 10x denně. Opar se rychle zahojí. Vyzkoušeno, funguje.

Jana
Host
Jana

Je mi 60let. opary byly v mládí mou nocni můrou. Bolest,mindrák. Někdo mi asi před 15lety poradil KOSMIN na regeneraci rtů. Kdysi na této male tubě bylo napsáno mast na opary.Pokud se objeví počátek oparů tak zacnu mazat.Nosim ho v kapse popř kabelce.Nikdy se už nestane tak bolestivý a obrovský.Je to super.Uz léta jsem nezažila tu bolest a hrůzu z dlouhého léčení.Jen nesmíte zapomenout natírat.Jednou za čas je to k ničemu.Mam vždy jednu tubicku navíc,abych nezapomněla.Ulehci to život. Kdysi stal přes 30kc nyní kolem 100kc.Opar se mi objeví třeba když několikrát kychnu,po jídle nebo v něm začne trhat. Hned namazu… Číst vice »

Karel
Host
Karel

Dlouholetá vlastní zkušenost, když už se stane a přijde ten první pocit, že opar je tu 🙁 …. Dezinfekce místa vodou po holení (opakovaně několikrát v průběhu dne) která obsahuje alkohol (líh) a minimálně z 75% je po problému. Náplasti naprosto k ničemu, škoda peněz, ale člověk “v nouzi a v dobré víře koupí” a věří …

Jarka
Host
Jarka

Už asi 40 let trpím na opar, který se mi vytváří na pravém rameni. Je to vždy buď po psychické zátěži, nebo při nějaké viróze, jediné co mi pomáhá je mazat konopnou mastí. Do dvou dnů zaschne. Někdy bolí celá ruka i lymfatické žlázy v podpaží a někdy jen postižené místo

Jan
Host
Jan

Nemusíte nic kupovat, lék si vyrábíte sami. Stačí použít ušní bakterie. Funguje to stoprocentně. Stačí dát prst do ucha a poté potřít rty. (NE ušní maz).

Miluse
Host
Miluse

Dobry den
Me pomaha pri oparu kdyz si potru postizeny misto rozlomenym listem rymovniku .

Martina
Host
Martina

Na opary jsem vyzkoušela naprosto všechno. Úplně nejlepší jsou homeopatika Rhus toxicodendron 9ch nebo 15ch. Pokud se začnou užívat než se opar udělá, tak se opar začne hned hojit. Výborné hojení je i u pásového oparu.

Monika
Host
Monika

Skvele mi zabiraji kapky z grepoveho seminka / Higher nature/ , krem z Moringa oilefera Nebo Balzam na rty z grapfruitovu / oba Body shop/
Grepfruit je sice kysely Ale prirodni antibiotikum a ma protivirove ucinky.

Jana
Host
Jana

Na opary trpím od malička. Nejlepší je prevence. Jediné, co mi zaručeně pomáhá, je brát denně vitamín B. A když už se mi opar udělá, tak jedině konopná vodička nebo mastička, případně tea tree oil, to ostatní z lékárny je jen drahé a zbytečné. Zovirax a podobné kraviny… K ničemu. Náplasti na opary jsou úplná kravina, opar se strhne i s náplastí.

Ruda
Host
Ruda

Ano ja měl afty porad a bral jsem bkomplex asi deset let každý den a afty jsem ješte neměl ani opary

Alois
Host
Alois

Alpa pomáhá, ale třeba i peroxid to se mi osvědčilo nejvíce a když není po ruce toto tak pasta také dobrá.

Venca
Host
Venca

Zatím nejlepší opatření se mi jeví tření postiženého místa obyčejným kamencem.Kamenec musíte namočit a drbat.Platí to při vzniku oparu.To místo svědí.Opakujte to párkrát 1 až 2 dny.Máte pocit že tam opar je, ale v zrcadle nic neuvidíte.O to tady jde,že.Kamenec koupíte v drogerii .Ta bílá kostička vám vydrží 50 let. Vyzkoušejte. VE

Jerry
Host
Jerry

Zcela jednoduše si jednou denně natřete lehce rty domácí konopnou mastí. A máte po problému.

Martina
Host
Martina

No jo, ale mně se dělá opar i mimo rty.

Jitka
Host
Jitka

je to hrůza vypada to hrzne