Drobný puchýřek, který dokáže potrápit. Jak se zbavit oparu?

Když se ráno podíváte do zrcadla, odměnou vám je pohled na drobný červený puchýřek na rtu, který o sobě sice ještě nedává příliš vědět, ale vám už je předem jasné, že vám pořádně znepříjemní den. Okamžitě začnete přemýšlet nad způsoby, jak se zbavit oparu co možná nejrychleji, ještě více by vás ale zajímalo, jestli se jeho vzniku dá vůbec nějak předejít. V dnešním článku vám prozradíme, jak se zbavit oparu – tak schválně některý z našich tipů vyzkoušejte!

Proč opar vzniká?

Ještě před tím, než si začneme jmenovat všechny triky, tipy a fígle, jak se zbavit oparu, bychom si určitě měli říci, proč tyhle otravné puchýřky vlastně vznikají.

Opar je infekční onemocnění, za jehož vznikem stojí vir zvaný Herpes simplex. Pokud byl náš organismus tímto virem jednou nakažen, zůstává nadále v našem těle a jakmile k tomu dostane vhodnou příležitost, rozhodne se opět udeřit. Opar vzniká ve chvíli, kdy dojde k oslabení imunity, vzniknout může i po nadměrné psychické zátěži, některým ženám se objevuje v rámci premenstruačního syndromu a někdy vznikne i z leknutí.

Neobjevuje se pouze na rtech

Nejčastěji nás nevzhledné, bolestivé a ke konci svědivé puchýřky potrápí na rtech, tato část těla však není jediná, kde může opět vzniknout. Objevuje se například i v nose, potrápit nás může v genitálních oblastech a rozlišujeme i velmi nepříjemný pásový opar.

Jak se zbavit oparu?

Nyní se již dostáváme k části, která vás asi zajímá ze všeho nejvíce – jak se ho zbavit?! Máme pro vás několik tipů i babských rad, které mohou od oparu pomoci. Vyzkoušejte a uvidíte!

  1. Natírejte postižené místo smetanou, opar by měl do druhého dne zmizet.
  2. Potírejte postižené místo kukuřičným, sezamovým, palmovým, rýžovým nebo olivovým olejem lisovaným za studena.
  3. Přiložte na postižené místo pláten čerstvého citronu.
  4. Natřete si postižené místo zubní pastou a nechte zaschnout.
  5. Potírejte postižené místo alpou, vysušuje.
  6. Přiložte na postižené místo plátek česneku.
  7. Kupte si v lékárně speciální náplasti, které se přilepí na opar.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

18
Komentujte

avatar
15 Komentářová vlákna
3 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
18 Autoři komentářů
SonyPavelRudaAnkajan Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Sony
Host
Sony

Trpěla jsem na opaty do chvíle, kdy jsem se nechala očkovat proti rakovině děložního čípku. Tu totiz zpusobuji stejně viry. Vakcina tak měla vedlejší účinek velmi pozitivní. Za posledních 15 let ani jeden opar a to jsem měla opar min. 1 měsíčně.

Pavel
Host
Pavel

Na úplné odstranění oparů je nejlepší výrobek Herp (nebo Herpeson) od Joalis ww.joalis.cz
Ty jejich výrobky jsou hodně účinné (používají se jako kapky na kašel)… Mě se dělaly opary hodně a po použití několika jejich výrobků vč. Herp se mi opary už několik let nedělají žádné..A taky se mi už netvoří lupy (ale u těch lupů nevím přesně jaký výrobek od Joalis na ně zabral-používal jsem těch výrobků vícero)

Anka
Host
Anka

Každý chce ušetřit pár korun a vychvaluje ty příšerné babské rady, dejte dvě stovky za Vect.vir a za dva dny je klid 🙂

Doporučujeme

loading...