Džíny, které ochrání spermie. Vtip je v umístění kapes

Kapsy u džínových kalhot jsou muži často využívány k nošení mobilního telefonu. Zdánlivě na tom není nic špatného nebo zvláštního, jen kdyby už několik, na sobě nezávislých studií nedokázalo, že mobil přitisknutý v blízkosti intimních partií není zrovna pozitivní zprávou pro plodnost, konkrétně potom kvalitu spermií.

Aniž bychom zacházeli hluboko do podrobností, vědcům už se podařilo dokázat, že elektromagnetické záření a mobilem generovaná teplota spermiím škodí. V některých případech jejich počet klesal o desítky procent. To už může mít výrazný vliv na plodnost. Jenže co dělat, když s sebou nechcete nosit tašku, do které byste mohli mobil umístit?

S řešením přichází společnost Torland Fashion, která představila džíny nazvané Innovator. Ty mají poněkud netradičně umístěné kapsy, a to v bočních švech na vnější straně stehen. Zde umístěný mobilní telefon je od intimních partií vzdálený 10 až 15 centimetrů, což už je dostatečné rozmezí na to, aby kvalitu ani počet spermií neovlivňoval.

Pravdou je, že podobné experimenty se čas od času objevují, ale ne vždy uspějí. Například trenýrky Kronjuwelen, které před elektromagnetickým zářením chránily speciální látkou, zrovna neuspěly.

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments